Kaitsevägi ostab 2,4 miljoni eest puu- ja köögivilju

Kaitsevägi otsib neljaks aastaks kartuli ning mitmesuguste puu- ja köögiviljade tarnijat, hanke eeldatav maksumus on 2,4 miljonit eurot.

Pilt: Scanpix

Kaitsevägi ostab 2,4 miljoni eest puu- ja köögivilju

Kaitsevägi otsib neljaks aastaks kartuli ning mitmesuguste puu- ja köögiviljade tarnijat, hanke eeldatav maksumus on 2,4 miljonit eurot.

Hange on jaotatud kuueks osaks: Põhja piirkonna kartul, Lõuna piirkonna kartul, Põhja piirkonna juur- ja köögiviljad, Lõuna piirkonna juur- ja köögiviljad, puu- ja köögiviljad ning töödeldud puuviljad. Pakkumise võib ehitada ühes või mitmes osas, selgub hankedokumentidest.

Ostetav kartul, juur- ja köögiviljad peavad olema kasvatatud ja töödeldud Eestis, et vähendada keskkonnasaastet lühema transpordi kaudu. Kvaliteet peab olema esmaklassiline, puu- ja köögiviljad peavad olema veatud ja turustatava kvaliteediga.

Vajadus kartuli järele on suurim Põhja piirkonnas, mis vajab aastas hinnanguliselt 362,6 tonni kooritud ja 115,7 tonni koorimata pestud kartulit; Lõuna piirkond vajab kooritud kartulit 120,9 tonni ja koorimata pestud kartulit 38,6 tonni aastas.

Pestud porgandi järele on Põhja piirkonna aastane tarvidus 92 tonni ja mitmesugust tüüpi mugulsibula järele 72,5 tonni. Pikka Eestis kasvatatud tugevat kurki vajab kaitsevägi 68 tonni ning pestud või keedetud peeti 17,6 tonni. Teistest viljadest on muuhulgas kabatšoki vajadus 1 tonn, pastinaagi vajadus 563 kilo ja kõrvitsa vajadus 150 kilo aastas.

Lõuna piirkond vajab porgandit aga 30,7 tonni aastas, mitmesugust tüüpi mugulsibulat 24 tonni, pikka tugevat kurki 22,7 tonni ja peeti 5,9 tonni. Kabatšoki vajadus on 356 kilogrammi; pastinaaki kulub Lõuna ringkonnas aastas 188 kilogrammi jagu ning kõrvitsat vaid 50 kilo.

Puu- ja köögiviljadest on kaitseväes nõudlus suurim tomati järele, mida kulub aastas 110,1 tonni. Banaani vajab kaitsevägi aastas 75 tonni ja õuna 84 tonni. Apelsini kulub kaitseväel aastas 48 tonni; mandariini kulub küll vaid 42 tonni, ent seda perioodil oktoobrist veebruarini.

Heledat viinamarja tarvitab kaitsevägi aastas plaanide kohaselt 9,7 tonni ning kollast melonit 8,7 tonni, tumedat viinamarja aga vaid 3,5 tonni. Teistest saadustest vajab kaitsevägi aastas muuhulgas tonni hurmaad, 216 kilogrammi mungoa- ja lutsernidusid ning 50 kilogrammi peedilehti.

Hankele saab pakkumisi esitada 26. oktoobrini.

Laadimine...Laadimine...