Kallas: koalitsioonilepingu LNG-terminal on erasektori algatus

Peaminister Kaja Kallase sõnul on koalitsioonilepingusse sisse kirjutatud LNG-terminali rajamise punkt erasektori, mitte riigi algatus.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

Kallas: koalitsioonilepingu LNG-terminal on erasektori algatus (2)

Toimetaja: Vesta Reest

Peaminister Kaja Kallase sõnul on koalitsioonilepingusse sisse kirjutatud LNG-terminali rajamise punkt erasektori, mitte riigi algatus.

Koalitsioonilepingu kohaselt väljub Eesti põlevkivielektri tootmisest hiljemalt 2035. aastaks ning põlevkivi kasutamisest energeetikas tervikuna hiljemalt 2040. aastaks. Kallas on varem öelnud, et maksumaksja raha fossiilsetesse kütustesse enam ei investeerita. Seda kinnitas ta ka kolmapäeval riigikogu infotunnis.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester küsis infotunnis uuelt peaministrilt LNG-terminali rajamise kohta. Sester märkis, et uus valitsus ei soovi fossiilsetesse kütustesse investeerida, ent LNG on samuti fossiilne kütus.

Kallas märkis, et LNG-terminal on erasektori algatus. "See punkt siin koalitsioonilepingus ei tähenda seda, et riik läheb seda terminali rajama, vaid seda, et erinevate energiaallikate siis paljusus on tegelikult Eesti Energia sõltumatuse üks alustalasid," ütles ta.

"Me oleme rääkinud ju pikalt sellest, et meil peaks olema erinevate tootjate pakkumised turul ja meil peaks olema erinevate energiaallikate pakkumised, sest et igal energiaallikal on oma tugevused, omad miinused. Kui tuul on, tuult saab kasutada, aga kui tuult ei ole, siis peaks olema mingid võimsused, mida saab selle asemel kasutada," lisas peaminister.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...