Pentus-Rosimannus: valitsus on valmis rahakraanid avama

Esitatav eelnõu näeb ette 150 miljoni euro eraldamist tervishoiusektorile. 

Pilt: Scanpix
Majandus Eesti

Pentus-Rosimannus: valitsus on valmis rahakraanid avama (1)

Pealinn

"Loodan väga, et riigikogu on valmis lisaeelarvet kiiresti menetlema. Valitsuse poolt oleme valmis kõiki toetuste maksmisi puudutavaid määrusi rakendama kohe, kui parlament on lisaeelarve vastu võtnud. Kuna kriis on tõsine, peavad väljamaksed sel korral olema kiired," ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Rahandusministri sõnul eeldab riigi välja juhtimine praegusest kriisist, et tuge saaksid piirangute kehtimise ajal kõige valusamalt pihta saanud sektorites nii võimalikult paljud töötajad kui ka ettevõtted, et säiliksid sissetulekud ja töökohad, vahendab BNS. 

"Katame ka vajalikud vaktsineerimise, testimise ja ravi kulud. Aitame leevendada lünki, mis hariduses pika distantsõppega kaasnevad ning toetame vaimse tervise turgutamist. Selleks täna riigikogu ees olev lisaeelarve mõeldud on," märkis minister.

Riigikogule esitatav eelnõu näeb ette 150 miljonit eurot tervishoidu, muuhulgas haiglatele erakorraliste kriisikulude katteks, aga ka vaktsiinideks ja vaktsineerimise korraldamiseks, testideks, ravimi Remdesivir hankimiseks ning haigekassa reservkapitali taastamiseks. Et inimesed ei läheks haigena tööle, jätkub aasta lõpuni haigushüvitiste maksmine alates teisest haiguspäevast, mis tähendab lisaeelarves 12 miljoni euro suurust kulu.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...