Kuidas kaitsta kaugtöö jaoks koju viidud kontoritehnikat?

"Oluline on see, et sõlmitud kindlustusleping sisaldaks ka punkti, mis lubab vara ettevõtte pinnalt välja viia," märkis Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Kuidas kaitsta kaugtöö jaoks koju viidud kontoritehnikat?

Toimetaja: Sandra Lepik

"Oluline on see, et sõlmitud kindlustusleping sisaldaks ka punkti, mis lubab vara ettevõtte pinnalt välja viia," märkis Salva Kindlustuse varakindlustuse osakonna juhataja Alver Kivirüüt.

Paljud ettevõtted on andnud kodutööle suundund töötajatele selleks kaasa ka vajaliku kontoritehnika. Salva Kindlustus soovitab ettevõtetel kindlasti üle vaadata ka oma kindlustuslepingud, et need sisaldaks punkti, mis tagab kindlustuskatte ka kontorist välja viidud varale. 

"Kuna nüüd on kontorid tühjad ja inimesed enamjaolt kodudes, siis mõnes mõttes võib eeldada, et kahjusid ettevõtte varadele võiks vähem ette tulla, kuid samas on märksa tõenäolisem, et kodus jooksvad lapsed ajavad monitori ümber või valavad klaasi vett kohta, kuhu see üldse ei kuulu," märkis Kivirüüt. Viimase kahe nädala kahjuteadetes on juba märgata ka suurenenud juhtumite arvu kodudes. 

"Kindlasti ei taha tööandja, et kodus toimund õnnetuse tõttu kahjustada saanud tehnika eest peaks töötaja ise vastutama või seepärast töö pikaks ajaks seisma jääks. Õnneks kehtib ka koju viidud ettevõtte varale ärivara kindlustus, aga oluline on siinjuures see, et sõlmitud kindlustusleping sisaldaks ka punkti, mis lubab vara ettevõtte pinnalt välja viia," selgitas Kivirüüt. "Kõige tavalisema ettevõtte varakindlustuslepingu puhul on muidu kindlustus piiratud vaid varale, mis asub kontoris sees." 

Kivirüüt lisas, et kodukontorite puhul tuleks jälgida, et kõik seadmed ei oleks ühendatud ühe pistiku taha, sest see võib luua lühise ohu ning Salva kogemus on näidanud, et koduste õnnetusjuhtumite puhul on tihti põhjuseks just lihtne komistamine. "Kui maas on suur juhtmepundar, siis on nii mõnelgi korral juhtunud, et sinna otsa komistades tõmmatakse korraga maha terve lauatäis erinevat tehnikat," märkis Kivirüüt. 

Kui kodutöö lahendus on paigaldatud inimese isiklikku arvutisse, siis tuleks jälgida, et tagatud oleks ka kõik vajalikud küberturvalisuse vahendid, kuna tõenäoliselt kasutavad sama arvutit ka teised pereliikmed ning see suurendab võimalust, et võimalik pahavara võib jõuda ka tööandja süsteemidesse.

Laadimine...Laadimine...