VIDEO JA FOTOD! Põhja-Tallinna elumaja suurpõleng nõudis inimelu, linnaosavalitsus pakub kannatanutele abi

Põhja-Tallinnas puhkes neljapäeva hommikul tulekahju kahekordses puumajas, kus hukkus üks inimene ja 12 viidi haiglasse. Põhja-Tallinna valitsus abistab Pebre tänava elumaja põlengus kannatanuid.

Pilt: Albert Truuväärt
Pääste

VIDEO JA FOTOD! Põhja-Tallinna elumaja suurpõleng nõudis inimelu, linnaosavalitsus pakub kannatanutele abi (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Põhja-Tallinnas puhkes neljapäeva hommikul tulekahju kahekordses puumajas, kus hukkus üks inimene ja 12 viidi haiglasse. Põhja-Tallinna valitsus abistab Pebre tänava elumaja põlengus kannatanuid.

18images

Täna hommikul teatati kolmekorruselise puidust kortermaja tulekahjust Tallinnas Pebre tänaval. Leegid ulatusid esimese korruse korteri akendest välja ja tuli levis kiiresti maja katuse alla. Päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu välja 15 elanikku, kellest 12 viidi haiglasse. Tulekahju sai alguse esimese korruse korterist, kust leiti hukkunud 75-aastane meesterahvas. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

 

13. veebruaril kell 8.04 teatati, et Tallinnas Pebre tänaval põleb kolmekorruseline krohvitud puitkortermaja. Leegid ulatusid juba teatamise ajal ühe esimese korruse korteri akendest välja ning tuli oli kiiresti levinud maja katuse alla. Suurte jõududega reageerinud päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu majast välja 15 inimest, kellest 12 kiirabi tervisekahjude selgitamiseks haiglasse viis. Mürgise põlengusuitsu eest hoiatati ümberkaudseid elanikke.

Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlenud korterist hukkunud 75-aastase meesterahva. Mehel oli olnud raskusi liikumisega. Kahjuks ei leitud esialgu korterist töökorras suitsuandurit ja keegi ei olnud kuulnud ka häiret, mis oleks võinud mehe elu päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel.

Tulekahjust õnnestus päästjatel elusana välja tuua ka papagoi. 25-aastase rääkiva linnu omanik kallistas tänutäheks päästjaid. 

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud viis inimest, neist kolm Harjumaal. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 43 inimest, kellest 19 olid üle 60-aastased. Üheksa hukkunut olid puudega inimesed. Päästeamet juhib tähelepanu, et toimetulekuraskuste ja terviseprobleemidega inimestel on keerulisem ohte tajuda ja oma kodu ohutust tagada. Pöörake tähelepanu oma vanemaealiste lähedaste ja naabrite kodude tuleohutusele. Aidake neil kontrollida tulekahjust varakult hoiatava suitsuanduri töökorras olekut ja vahetada õigeagselt selle patareid.

Põhja-Tallinna valitsus toetab põlengus kannatanud inimesi

Põhja-Tallinna valitsus abistab Pebre tänava elumaja põlengus kannatanuid. Linnaosavalitsuse spetsialistid võtsid ühendust põlenud maja elanike ja nende lähedastega ja neile tuge pakkunud.

Linnaosavalitsus kasutab kõiki olemasolevaid võimalusi, et kannatanuid abistada. Põhja-Tallinna vanema Peeter Järvelaidi sõnul on linnaosa valmis kõigile peavarjuta jäänud inimestele ajutist majutust pakkuma.

"Avaldan sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. Praegu tegeleme abivajaduse kaardistamisega. Enamus inimesi, kes viidi tervisekontrolli, viibivad jätkuvalt haiglas, nad on šokis ja alles toibuvad juhtunust. Lageda taeva all ei jää keegi - Tuulemaa 6 sotsiaalmajutusüksuse kriisitoad on valmis neid vastu võtma. Linnaosavalitsus toetab vajadusel kannatada saanuid inimesi ka materiaalselt," ütles Järvelaid.

Viieteistkümnest evakueeritud inimesest viidi kaksteist haiglasse. Üks inimene hukkus. Ajutise majutuse ja toetuse kohta saab infot Põhja-Tallinna valitsuse sotsiaalhoolekande osakonna telefoninumbril 645 7087.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...