Alanud on uus Tallinna ettevõtlushooaeg

Septembrikuuga käivitus taas aktiivselt Tallinna ettevõtlushooaeg – nii pakub linn koostöös ülikoolidega erinevaid koolitusi ja seminare, avatud on mitmed konkursid ettevõtlustoetuste saamiseks ning jätkuvalt saab praktilist infot ja häid nõuandeid.

Pilt: Scanpix

Alanud on uus Tallinna ettevõtlushooaeg

Toimetaja: Kairi Ervald

Septembrikuuga käivitus taas aktiivselt Tallinna ettevõtlushooaeg – nii pakub linn koostöös ülikoolidega erinevaid koolitusi ja seminare, avatud on mitmed konkursid ettevõtlustoetuste saamiseks ning jätkuvalt saab praktilist infot ja häid nõuandeid.

Alanud ettevõtlushooaja tippsündmusena toimub 2. oktoobril traditsiooniliselt Tallinna Ettevõtluspäev.

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on tänavu sügisel ees ootamas kaks väga olulist sündmust, mis on riigi ja ka linna seisukohalt märgilise tähendusega. "Nimelt avatakse sel sügisel Ülemiste City linnakus Rahvusvaheline maja, mille eesmärk on pakkuda välisspetsialistidele vajalikku infot ja teenuseid ühest kohast, et neil oleks võimalik Eestis sujuvamalt kohaneda," nentis Riisalu. "Teiseks märkimisväärseks sündmuseks on aga kahtlemata teaduspargi Tehnopoli 15. sünnipäev. Tehnopoli teadus- ja ärilinnak on nende aastatega kasvanud ja kujunenud Baltimaade suurimaks teaduspargiks ning tehnoloogiaettevõtluse tõmbekeskuseks."  

Tallinna ettevõtlussügise tippsündmusena tõstis aga abilinnapea esile 2. oktoobril toimuvat Tallinna Ettevõtluspäeva, mis sedapuhku toimub juba 15. korda.  Ettevõtluspäevaga soovitakse väärtustada ettevõtlust, julgustada inimesi oma lennukaid ideid ellu viima ning pakkuda lisaks uutele teadmistele võimalust kontaktvõrgu laiendamiseks. Selleaastase ettevõtluspäeva peateemaks on juubeliaastale kohaselt „Ettevõtlus 100”.

Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Vahesalu sõnul vaadatakse juubeliaastal tagasi ajalukku ja arutletakse tänapäeva aktuaalsetel teemadel. "Kokkuvõtvalt keskendub eelseisev Tallinna Ettevõtluspäev meie riigi 100. sünnipäeval viimase sajandi arenguloole, kogemustele ning edulugudele, silmates ka tulevikku," märkis Vahesalu.

Tallinna Ettevõtluspäev lõpeb 3. oktoobril ettevõtjatele ja koostööpartneritele suunatud piduliku vastuvõtuga, mille raames tehakse teatavaks käesoleva aasta Tallinna ettevõtlusauhindade konkursi võitjad. Ettevõtlusauhindade konkursi raames tunnustatakse parimat ettevõtlust või turismi soosivat kinnisvaraalast arendusprojekti, ettevõtetevahelist koostööprojekti, alustavat ettevõtet, turismitegu, töökohtade loojat, vastutustundlikku ettevõtet ning keskkonnasäästliku ökouuenduse turuletoojat. Lisaks seitsmele põhikategooriale antakse ettevõtluspäeval koostöös Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kunstiakadeemia ning Sihtasutusega Eesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele. Konkurss on veel avatud  kuni 10. septembrini. Oma kandidatuuri saab üles seada Tallinna Ettevõtluspäeva kodulehel.  

Ent lisaks ettevõtlussügise kulminatsioonile – ettevõtluspäevale, pakub Tallinna linn jooksvalt ka väga palju erinevaid koolitusi, et tõsta linlaste ettevõtlikkust ja ettevõtlusteadlikkust. "Sel hooajal pakume koolitusi nii alustavatele kui ka juba tegutsevatele ettevõtjatele. Ühtlasi oleme alustanud koolitussarjaga koostöös ülikoolidega ning kõik huvilised on oodatud kuulama ja osalema tasuta loengusarjades," rääkis Vahesalu.

Tallinna Ettevõtlusamet koostöös Tartu Ülikooli Tallinna esindusega kutsub kõiki huvilisi osalema Majandusakadeemia 2018 seminaridel ning koostöös Tallinna Ülikooliga toimuvatel Avatud Akadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooliga koostöös toimuvatel Ettevõtlusakadeemia seminaridel. Seminaride teemad, ajakava ja registreerimisvormi leiab Tallinna ettevõtja portaalist https://www.tallinn.ee/ettevotjale/

Avatud on ka Tallinna Ettevõtlusameti konkursid ettevõtlustoetuste taotluste esitamiseks. Taotlusi (va praktikajuhendaja toetuse taotlused) võetakse vastu jooksvalt. Nii on alanud taotluste vastuvõtt uute töökohtade loomise toetuseks, messitoetuseks ja praktikajuhendaja toetuseks. Toetuste taotlemise korrad ja lisainfo on kättesaadavad https://www.tallinn.ee/est/ettevotjale/

 

Laadimine...Laadimine...