Algas kandideerimine stipendiumile "Naised teaduses"

Programmi raames on praeguseks toetatud rohkem kui 2700 noort naist 115 riigist üle maailma.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Algas kandideerimine stipendiumile "Naised teaduses"

Toimetaja: Sandra Lepik

Programmi raames on praeguseks toetatud rohkem kui 2700 noort naist 115 riigist üle maailma.

Algas kandideerimine mainekale L’Oréali Baltikumi stipendiumile "Naised teaduses", vahendas BNS. 

Eesti, Läti ja Leedu väljapaistvatele naisteadlastele antakse seitse 6000 euro suurust stipendiumit. Esmakordselt nomineeritakse igast Balti riigist üks stipendiaat L’Oréali ja UNESCO rahvusvahelisele tõusvate talentide ühiskonkursile.

Igas Balti riigis antakse konkursipõhiselt välja üks stipendium kuni 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele oma uurimistöö elluviimiseks loodusteadustes, keskkonnateadustes, füüsikas või tehnikateadustes. Lisaks antakse Lätis välja kaks ning Eestis ja Leedus üks stipendium kuni 33-aastasele naisdoktorandile oma uurimistöö lõpetamiseks neis valdkondades.

L’Oréali "Naised teaduses" stipendiumitele saab kandideerida käesoleva nädala kolmapäevast 7. märtsini programmi veebilehel aadressil www.forwomeninscience.com.

Lätis hakati L’Oréali stipendiume välja andma 15 aastat tagasi. Selle aja jooksul on tunnustatud kokku 42 säravat naisteadlast. Kaks aastat tagasi liitusid programmiga Eesti ja Leedu. "Naised teaduses" stipendiumiga on seni tunnustatud kahte Eesti teadlast - doktor Els Heinsalu ja doktor Karin Kogermanni.

Stipendiumiprogrammi kutsus Lätis ellu programmi patroon, Läti Vabariigi endine president Vaira Vike-Freiberga. Praegu toimib see koostöös Läti Teaduste Akadeemia, Leedu Teaduste Akadeemia, Eesti Teaduste Akadeemia ja UNESCO Balti riikide rahvuslike komisjonidega ning on ainus toetusprogramm neis riikides, mis toetab nimelt naisteadlaste ametialast arengut ja nende jaoks oluliste eesmärkide saavutamist.

Ülemaailmne "Naised teaduses" programm loodi 1998. aastal. Alates sellest ajast on UNESCO ja L’Oréal panustanud ühiselt selle programmi kaudu teadustegevusse, samuti püüdesse naisteadlaste arvu suurendada ning soolist võrdõiguslikkust ka teadusmaailmas edendada. Selle kaudu mitte ainult ei tunnustata naisteadlasi, vaid ka aidatakse neil oma eesmärkideni jõuda ning oma saavutusi võimalikult laialt tutvustada.

Programmi raames on praeguseks toetatud rohkem kui 2700 noort naist 115 riigist üle maailma. Oma karjääri tipus on tunnustuse saanud 97 tippteadlast, nende seas Elizabeth Helen Blackburn ja Ada Yonath, kes on mõlemad Nobeli auhinna laureaadid.

L'Oréal‒UNESCO rahvusvahelise tõusvate talentide programmi eesmärk on tunnustada silmapaistvaid naisteadlasi ja toetada lootustandvaid noori naisteadlasi nende karjääri vältel. Programmi valitakse 15 naisteadlast riiklike ja piirkondlike parimate stipendiaatide hulgast viiest regioonist - Aafrikast ja Araabia riikidest, Aasiast, Euroopast, Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, et neid inspireerida ja julgustada nende teekonda teadusmaailmas.

Laadimine...Laadimine...