Biden tühistas Trumpi 15 otsust

Biden on lubanud teha kliimamuutuste vastase võitluse valitsuse suurimaks prioriteediks

Pilt: Scanpix

Biden tühistas Trumpi 15 otsust (2)

Välisajakirjanduse põhjal Krista Kiin

Ringhäälinguorganisatsiooni BBC sõnul asus Ameerika Ühendriikide värske president Joe Biden kohe tööle ning tühistas nii mõnedki oma eelkäija Donald Trumpi otsused kõigest mõni tund pärast ametivande andmist.

Kokku allkirjastas Biden 15 täidesaatvat korraldust, memorandumit ja direktiivi. Muuhulgas allkirjastas ta korralduse ühineda taas Pariisi kliimaleppega, millest USA ametlikult loobus eelmisel aastal. Biden on lubanud teha kliimamuutuste vastase võitluse valitsuse suurimaks prioriteediks. John Kerry, kes on uue presidendi eriesindaja kliimaküsimuste alal, säutsus Twitteris, et Pariisi kliimakokkuleppe näol on tegemist USA jaoks miinimumeesmärgiga. „Täna ühines president uuesti Pariisi kliimaleppega, taastades Ameerika Ühendriikide usaldusväärsuse ja pühendumuse ning seades meie kliimajuhtimisele aluse, mitte lae,“ kirjutas Kerry.

 Ka peatas Biden Trumpi poolt algatatud protsessi, mille käigus oli alustatud Ameerika lahkumist Maailma Terviseorganisatsioonist (WHO). ÜRO peasekretär Antonio Guterres kommenteeris otsust pressiesindaja Stéphane Dujarrici vahendusel, öeldes, et liikmelisus on „äärmiselt oluline”, et koroonapandeemiale võidaks üheskoos globaalselt paremini reageerida.

 Esimesed korraldused puudutasid koroonasituatsiooni Ameerikas. Muuhulgas kehtestati maski kandmise kohustus ning piisava distantsi hoidmise nõue kõikide osariikide föderaalasutustes. Ameerikas on koroonaviirusse surnud juba üle 400 000 inimese.

 Lisaks allkirjastas Biden mitmeid sisserändega seonduvaid eeskirju. Ta peatas Mehhiko piirimüüri rahastamise ja tühistas Trumpi poolt kehtestatud sissesõidukeelu teatud moslemienamusega riikidest.

Ka Trump alustas ametiaega oma eelkäija Barack Obama regulatsioonide tühistamisega.

Biden vannutati ametisse eile ning temast sai Ameerika Ühendriikide 46. president.

 

Allikas: Iltalehti

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...