Eaka ratturi surnuks sõitnud juht sai šokivangistuse

Tartu maakohtu Viljandi kohtumaja karistas möödunud nädalal šokivangistusega meest, kes sõitis mullu sügisel purjuspäi rooli keerates surnuks eaka jalgratturi.

Pilt: Scanpix

Eaka ratturi surnuks sõitnud juht sai šokivangistuse

Tartu maakohtu Viljandi kohtumaja karistas möödunud nädalal šokivangistusega meest, kes sõitis mullu sügisel purjuspäi rooli keerates surnuks eaka jalgratturi.

Kohus tunnistas 69-aastase Uuno Arri süüdi mootorsõidukijuhina liiklusnõuete rikkumises ja sellega ettevaatamatusest inimese surma põhjustamises ning alkoholijoobes olles auto juhtimises. Kohus mõistis Arrile kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse. Kuna kriminaalasi lahenes kohtus lühimenetluses, vähendati seadusest tulenevalt karistust ühe kolmandiku võrra ning mehel tuleb kanda üks aasta ja kaheksa kuud vangistust, millest kohe peab ta kandma kahe kuu pikkuse vangistuse. Selle hulka arvatakse eelvangistuses juba viibitud kolm päeva.

Ülejäänud vangistus mõisteti Arrile tingimisi kaheaastase katseajaga, mille jooksul peab ta alluma kriminaalhoolduse kontrollnõuetele. Käitumiskontrolli ajal ei tohi Arr tarvitada alkoholi. Lisakaristusena võeti temalt ära ka mootorsõiduki juhtimisõigus kaheks aastaks.

Kuritegudega tekitatud ja heastamata kahjust peab Arr hüvitama kannatanu tsiviilhagi katteks 250 eurot. Menetluskuludena tuleb tal tasuda 1764 eurot.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse järgi sõitis purjus Arr eelmise aasta 20. oktoobril oma Toyota Avensisega Viljandimaal Suure-Jaani vallas Jaska-Võhma maantee 13. kilomeetril otsa jalgratturile, 74-aastasele naisele, kes suri sündmuskohal.

"Vaatamata sellele, et mees ei olnud varem kriminaalkorras karistatud, olen siiski seisukohal, et tegemist on väga raske kuriteo toimepanemisega, mistõttu nõudis prokuratuur kohtusaalis osaliselt reaalset vangistust. Sõiduki juhtimine alkoholijoobes on lubamatu tegu ning selle traagilise juhtumi põhjal on selgelt näha, kui tõsised tagajärjed võib see kaasa tuua," kommenteeris Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Viljandi politsei.  

Laadimine...Laadimine...