Eesti 200 ei soovi end parem-vasak skaalal määratleda

Täna erakonna loomisest teatanud poliitiline liikumine Eesti 200 ei soovi end üheselt määratleda tavapärasel parem-vasakteljel.

Pilt: Scanpix

Eesti 200 ei soovi end parem-vasak skaalal määratleda (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Täna erakonna loomisest teatanud poliitiline liikumine Eesti 200 ei soovi end üheselt määratleda tavapärasel parem-vasakteljel.

"Parem-vasak skaala on natuke iganenud. Kui vaadata teemasid ja lahendusi, mida me oleme välja pakkunud, siis osa neist kukuvad paremale ja osa vasakule poole. Me oleme liberaalid konservatiivsete põhiväärtustega, aga ka see on vägivaldne, sest meil on pakkuda nii parem- kui vasakpoolseid lahendusi," rääkis MTÜ Eesti 200 nõukogu liige Kristiina Tõnnisson BNS-ile. 

Ka liikumise praegune juht Krisina Kallas tõdes teisipäevasel pressikonverentsil, et kui majandusvaldkonnas võivad Eesti 200 pakutavad lahendused olla parempoolsed, siis sotsiaal- või haridusvaldkonna probleemidega tegelemise meetodid vasakpoolsed.

Sarnaselt vastas ka liikumise sotsiaalvaldkonna kõneisik Rait Kuuse. "Ma arvan, et see jäägu tulevikus teadlastele analüüsida, millises skaalas Eesti 200 mõõtma peab. Me tahame kõnetada tarka, mõtlevat inimest, keda on Eestis üle 1,3 miljoni, kes saavad aru, et meie ees seisvad väljakutsed on keerulisemad ja lahendused neile on ka sellised, et üks või teine väga lihtne lubadus ei lahendaks neid probleeme, mis ühiskonna ees seisavad," ütles Kuuse.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...