Eesti mõisate heategevuslik kontserdisari lõpeb Hummulis

Corelli Musicu korraldatav kontserdisari "Eesti mõisad 2017" lõpeb täna Valgamaal Hummuli mõisakoolis – ühtlasi saab kool enda käsutusse sarja jooksul kogutud annetused.

Pilt: Scanpix

Eesti mõisate heategevuslik kontserdisari lõpeb Hummulis

Corelli Musicu korraldatav kontserdisari "Eesti mõisad 2017" lõpeb täna Valgamaal Hummuli mõisakoolis – ühtlasi saab kool enda käsutusse sarja jooksul kogutud annetused.

Pidulik lõppkontsert algab kell 17. Kontsert on piletiteta ja sisse pääseb endale sobiva suurusega annetusega. Kontserdi lõpuks loetakse kokku kogu sarja jooksul kogutud annetused ja antakse üle Hummuli kooliperele, et nad saaksid arendada oma koolilaste loovust, vahendas BNS.

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, aastast 1999 igal suvel toimunud kontserdisari "Eesti mõisad" on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Sel suvel lisandub esmakordselt ka kõrgetasemeline ja elegantne kaasaegne eesti professionaalne maalikunst koostöös Haus galeriiga.

Neljapäeval Lihula mõisast alanud kontserdisari on järgmine osa ligi 20-aastasest mõisates toimetamisest, mille eest sel kevadel Eesti Mõisate Ühendus Corellit suure auhinnaga – parima mõisate loo tutvustaja preemiaga tunnustas. Sarja peaesineja, barokkansambel Corelli Consort tähistab sel aastal oma 25. juubeliaastat ja mängib endiselt barokkmuusikat originaalpillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides.

Solistina teeb kaasa noor tõusev täht metsosopran Tuuri Dede. Instrumentaalkoosseisus mängivad Mail Sildos barokkviiulil, Villu Vihermäe barokktšellol ja Imbi Tarum klavessiinil. Pühapäeval on kavas kaunimad aariad ja säravad pärlid muuhulgas Bachilt, Händelilt ja Purcellilt.

Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas omatuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Laste- ja noorteaastale sobivalt on kolm selle suve mõisa mõisakoolid ja metseenlus toetab Hummuli mõisakooli laste loovuse arendamist.

Heategevust mõisates toetab ka esmakordselt toimuv stiilne kunstialane koostöö Haus galeriiga. Mall Nukke elegantne maalinäitus "Sada mõisamaastikku" on avatud Lihula mõisas 5. juulist kuni 5. augustini. Enne avakontserti 27. juulil Lihulas tutvustasid autor ja galeristid kell 17 näituse ideid ka lähemalt.Heategevusliku oksjoni tulu maalide müügist läheb samuti Hummuli mõisakoolile.

Kõik barokkansambli Corelli Consort juubelikontserdid on Eesti muusikute kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Üheksateistkümnendat aastat toimuv igasuvine menusündmus "Eesti mõisad" on alates 1999. aasta suvest tutvustanud 75 mõisa üle Eesti. Muusikale annab lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda, sari on igal aastal toetanud üht väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu, Maarja Küla ja TÜ Kliinikumi Lastefondi. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad Hummuli mõisakoolile, et aidata kooliperel arendada laste loovust. Soov on sisustada sobiva mööbliga pikapäevarühma laste lugemispesa ja hankida suured arendavad lauamängud, mida saab mängida õues ja hulgakesi koos.

Laadimine...Laadimine...