Eestisse tuleb Valgevene opositsiooni esindaja Tsihhanovskaja

Kohtumise eesmärk on juhtida tähelepanu Valgevene ajakirjanike alusetule kinnipidamisele ning teistele meediavabadust ohustavatele tegevustele, mida Valgevene valitsus on pärast 2020. aasta 9. augusti presidendivalimisi rakendanud.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Eestisse tuleb Valgevene opositsiooni esindaja Tsihhanovskaja (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Eestis viibides võtab Valgevene opositsiooni esindaja Svjatlana Tsihhanovskaja osa reedel ÜRO julgeolekunõukogu Arria-formaadi virtuaalistungist Valgevene meediavabaduse teemal.

Tsihhanovskaja võtab Eestis osa ÜRO julgeolekunõukogu virtuaalistungil Valgevene meediavabaduse teemal, vahendas BNS. 

Eestis viibides võtab Tsihhanovskaja osa reedel ÜRO julgeolekunõukogu Arria-formaadi virtuaalistungist Valgevene meediavabaduse teemal. Istungi korraldab Eesti. Kohtumise eesmärk on juhtida tähelepanu Valgevene ajakirjanike alusetule kinnipidamisele ning teistele meediavabadust ohustavatele tegevustele, mida Valgevene valitsus on pärast 2020. aasta 9. augusti presidendivalimisi rakendanud.

Üritusel kõnelevad ÜRO arvamus- ja sõnavabaduse edendamise ja kaitse eriraportöör Irene Khan, Valgevene koordinatsiooninõukogu presiidiumi liige ja Riikliku Kriisivastase Juhtimise pea Pavel Latuško, Timesi ajakirjanik Gareth Brown ning Valgevene sõltumatu meediaväljaande ajakirjanik.

Tsihhanovskajal kohtub ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Jüri Ratase ning välisminister Urmas Reinsaluga. Samuti võtab ta osa riigikogu väliskomisjoni avalikul istungist.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...