Euroopa ametiühingud: palgad peavad Euroopas võrdsustuma

Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretäri Luca Visentini sõnul peavad palgavahed Euroopas vähenema, näiteks saavad tema arvates eestlased võrreldes sakslastega liiga vähe palka. 

Pilt: Scanpix

Euroopa ametiühingud: palgad peavad Euroopas võrdsustuma (2)

Toimetaja: Toomas Raag

Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretäri Luca Visentini sõnul peavad palgavahed Euroopas vähenema, näiteks saavad tema arvates eestlased võrreldes sakslastega liiga vähe palka. 

Visentini rõhutas reedesel Eesti Ametiühingute Keskliidu kongressil sotsiaaldialoogi ja kollektiivläbirääkimiste olulisust ning vajadust jõuda õiglase miinimumpalgani igas riigis. Ühtlasi on ta seisukohal, et Euroopa vajab praegu enam kui varem tugevaid ametiühinguid. 

"On täiesti vastuvõetamatu, et kui Eestis on tööviljakus Saksamaast 80 protsenti, siis palgad on vaid 30-40 protsenti. Palgavahed Euroopas peavad vähenema ja töötingimused paranema," ütles Euroopa ametiühingute peasekretär pressiteate vahendusel. 

Visentini selgitas, et praegu on esimene kord, kui Euroopa Liit arutab regulatsiooni miinimumpalga osas. Ta lisas, et vaid palkade tõstmisega saab tagada jätkusuutliku sotsiaalse Euroopa, investeerida inimestesse ning luua häid töökohti.

Kiik: miinimumpalk peaks olema 40 protsenti keskmisest

Sotsiaalminister Tanel Kiik sõnas kongressil, et jälgima peaks miinimumpalga proportsiooni 40 protsenti keskmisest palgast.

Oma tervituses kongressile rõhutas Kiik ametiühingute, tööandjate ja valitsuse vahelise koostöö olulisust ning kiitis keskliitu hea koostöö eest Euroopa ametiühingutega

"Tööturg on muutunud ning kui me ühest küljest suurendame paindlikkust, peame ka jälgima, et majanduse ja tööturu areng oleks jätkusuutlik ning otsused tehtud nii, et neid ei peaks kohe muutma hakkama, kui tööturuolukord muutub," kommenteeris Kiik pressiteate vahendusel. 

Reedel toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu VIII korraline kongress, mis toimub iga nelja aasta järel. Kongressil esinevad teiste seas lisaks Eesti sotsiaalministrile ka  Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretär Luca Visentini.

Ühtlasi valitakse kongressil suure tõenäosusega Peep Peterson, kes on ainuke esimehe kohale kandidaat, taaskord EAKL-i esimeheks. Samuti on kongressi päevakorras muudatused liidu põhikirjas ning järgneva nelja aasta tegevuskava vastuvõtmine. Kongressil osaleb 186 delegaati 17 ametiühingu haruliidust.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...