FOTOD JA VIDEO! PAI HINGELE: Kuula Ott Lepland imekaunist advendikontserti!

Tallinna Kesklinna valitsus kutsus kõiki linlasi Jaani kirikusse traditsioonilisele advendikontserdile. Jõulumeeleolu lõid muusikud Ott Lepland ja Karl-Erik Tamme.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! PAI HINGELE: Kuula Ott Lepland imekaunist advendikontserti!

Video: Dmitri Povilaitis

Tallinna Kesklinna valitsus kutsus kõiki linlasi Jaani kirikusse traditsioonilisele advendikontserdile. Jõulumeeleolu lõid muusikud Ott Lepland ja Karl-Erik Tamme.

Raekoja platsi jõuluturu, kaunistatud vaateakende ja tuledesära kõrval loob Tallinna südalinnas üha enam jõulumeeleolu kirikutes kõlav muusika.

22images

Täna sai kuulata Ott Leplandi ja Karl-Erik Tamme esinemist traditsioonilisel Kesklinna advendikontserdil Jaani kirikus. Linnaosa valitsuse kingitusena on pääs kontserdile kõigile tasuta. Vaba sissepääsuga kontserte toimub advendi- ja jõuluajal veel teisteski kirikutes.

Kesklinna vanem Vladimir Svet kutsub linlasi pakutavast osa saama ja end aasta üheks olulisemaks pühaks häälestama: "Võtkem enda, oma lähedaste ja ka oma ilusa kodulinna jaoks mõned hetked aega – selleks on advendiaeg parim!"

Svet rõhutas, et Kesklinna valitsus panustab aastast aastasse üha enam jõuluaegse linnaruumi kujundamisse: "Uudsed valguslahendused on ennekõike vanalinna, aga ka südalinna laiemalt muutnud jõulukuul hubasemaks ja kaunimaks. Lisaks bastioni- ja linnamüüride esiletõstmisele särab Tornide väljakul spiraalkuusk, valgustatud on nii purskkaevud, üksikud puud kui terved alleed."

Esmaspäeval, 11. detsembril kell 16.30 lülitatakse sisse valgus Rävala puiestee "Ettevõtjate jõulualleel". Juba neli aastat on seal oma puu dekoreerimiseks teinud linnaosa valitsusega koostööd veerandsada Tallinna kesklinnas tegutsevat ettevõtet. Teatri väljakul särab Eesti Vabariigi läheneva juubeli auks ka uhke tammepuu.

"Äsja sai jõuluvalgustuse seni üsna pime olnud Tiigiveski park. Kavas on mõne uhke kastanipuu kaunistamisega Falgi pargis rõõmustada Kassisaba asumi elanikke. Plaane on veel, aga las midagi jääda ka üllatuseks," loetles Kesklinna vanem.

Tema sõnul käib eelöeldule lisaks hoogne ettevalmistustöö ka aastavahetuse tähistamiseks Vabaduse väljakul.

"Olen kindel, et seekordne pidu tuleb senistest märksa uhkem – 100aastaseks saava Eesti Vabariigi vääriline. Kesklinna valitsus teeb koostööd EV100 korraldustoimkonna ja rahvusringhäälinguga, et pakkuda linlastele ja Tallinna külalistele parimat pidu," lubas linnaosa vanem.

Laadimine...Laadimine...