FOTOD JA VIDEO! President: palju on prügi ja see ei puuduta ainult Harku järve

"Linnaosa vanemana on mul loomulikult suur hea meel, et nii palju vabatahtlikke on tulemas Harku Järve äärde, sealhulgas Eesti vabariigi president. Harku järv on mitte ainult meie linnaosa, vaid kogu Tallinna pärl," rääkis Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi.

Pilt: Ilja Matusihis
Tallinn Video Keskkond

FOTOD JA VIDEO! President: palju on prügi ja see ei puuduta ainult Harku järve (1)

Toimetaja: Lisa Gabriela Metsala / Video: Dmitri Povilaitis

"Mul oli võimalus paar nädalat tagasi vaadata Männiku karjääri vett ja mina ei teadnudki, et suitsukoni vajub põhja, ma arvasin, et ta hulbib pinnal. See pilt on kole, kole, ja kole. Nii et teeme puhtaks ja loodame, et edaspidi seda hoitakse," ütles Harku järve koristuspäeval osalenud president Kersti Kaljulaid.

 

Koristuspäeval osales 50-60 vabatahtlikku, kes kolme tunni jooksul tegid prügist puhtaks Harku järve ja selle veeäärsed alad. Kokku koguti üle poole tonni prügi. Enamik prügist moodustasid autorehvid, klaas- ja plasttaara ning muu olmeprügi.

60images

Haabersti linnaosa vanema Andre Hanimägi sõnul on selline järvekoristuse projekt väga tervitatav, sest linnaosa üksi ei suuda kogu prügi ära koristada. "Linnaosa vanemana on mul loomulikult suur hea meel, et nii palju vabatahtlikke on tulemas Harku Järve äärde, sealhulgas Eesti vabariigi president," sõnas ta. Harku järv on mitte ainult meie linnaosa, vaid kogu Tallinna pärl. Siin on lisaks rekreatsioonivõimalustele ka ametlik rand, palju erinevaid treeninguid ja spordiüritusi."

Hanimägi sõnul püüab linnaosa anda endast parima, et hoida Harku järve randa korras. "Kahjuks on ka neid, kes ei mõista puhta vee ja puhta looduse väärtust ja seda prügi tuleb ikka siia-sinna, isegi rohkem, kui me jõuame ära korjata," sõnas ta. "Seepärast on sellised talgud, kus inimesed näevad vaeva ja tulevad ise appi, väga positiivsed ja ma tänan siiralt kõiki korraldajaid ja neid, kes täna siia kohale tulid."

President Kersti Kaljulaidi sõnul on isegi talvel järve peal uisutades näha, et järv on must. "Üsna palju on prügi ja see ei puuduta ainult Harku järve. Mul oli võimalus paar nädalat tagasi vaadata Männiku karjääri vett ja mina ei teadnudki, et suitsukoni vajub põhja, ma arvasin, et ta hulbib pinnal. See pilt on kole, kole, ja kole. Nii et teeme puhtaks ja loodame, et edaspidi seda hoitakse," ütles president.

Let’s Do It World president Heidi Solba sõnutsi on veekogude reostus kasvav keskkonnaprobleem kogu maailmas. "Täna oleme Harku järve kaldal, kus me toome järve peale erinevaid kajakke, selleks, et proovida, kuidas on nendega prügi koristada," sõnas ta.

Solba ütles, et neil on väga tore partner, Tahe Outdoors, kes toodab maailmakoristusele 200 erinevat kajakki selleks, et minna maailma järvedele ja jõgedele maailmakoristuse päeval appi.

"Tänasel päeval me tahame neid proovida – meil on siin meie vabariigi president Kersti Kaljulaid, Tahe Outdoorsi meeskond, Maailmakoristuse peakorteri tiim, Rohekool ja Haabresti linnavalitsus," lausus ta. "Lähitulevikus toodame 200 kajakki, mille saadame üle maailma laiali. Täna me oleme läbi rääkinud Indiaga, Hollandiga ja Brasiiliaga, selleks et osad kajakkid sinnapoole teele panna ja aidata meie riikide liidritel koristustalgusid läbi viia. Neid kajakke me ei kasuta ainult maailmakoristuse päeval, vaid aastaringselt täpselt nii, nagu tiimid ise heaks peavad."

Reedel toimus Tallinnas Harku järvel esmakordselt koristuspäev spetsiaalsete kajakkidega, mis on valmistatud prügi kogumiseks veekogudelt ja rannikualadelt. Koristuspäevast võttis osa ka president Kersti Kaljulaid ning sellega anti avapauk Maailmakoristuse uuele ülemaailmsele projektile, mille käigus koristatakse erinevates riikides puhtamaks saastunud jõgesid, järvesid ja meresid.

Maailmakoristus on ülemaailmne ühepäevane koristuspäev, mis eelmisel aastal kaasas 21,2 miljonit inimest 180-st riigist. Maailmakoristust koordineerib rahvusvaheline keskkonnaorganisatsioon Let’s Do It World, mille peakorter asub Eestis. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...