FOTOD! Muusikauhinnad 2016 galal võidutses Elina Born

Eesti Muusikaauhinnad 2016 auhinnatseremoonial võidutses enim Elina Born, viies koju neli trofeed, olles ühtlasi ka aasta naisartist. Kolm auhinda, sealhulgas aasta albumi tiitli, võitis Trad.Attack! aasta meesartisti tiitel läks Jüri Pootsmannile ja parima video tiitli pälvis Karl-Erik Taukari  hitt "Segased lood".

FOTOD! Muusikauhinnad 2016 galal võidutses Elina Born

Ragne Jõerand

Eesti Muusikaauhinnad 2016 auhinnatseremoonial võidutses enim Elina Born, viies koju neli trofeed, olles ühtlasi ka aasta naisartist. Kolm auhinda, sealhulgas aasta albumi tiitli, võitis Trad.Attack! aasta meesartisti tiitel läks Jüri Pootsmannile ja parima video tiitli pälvis Karl-Erik Taukari  hitt "Segased lood".

Lauljanna Elina Born ei osanud muud teha kui vaid uskmatult pead raputada, kui erinevad tiitlid talle üksteise järel sülle langema hakkasid.

"Ja jälle peab tulema tema oma graatsilise kõnnakuga ja ma loodan, et ta viibib siin nii kaua, et ma teda ka kallistada saan," ütles näitleja Märt Avandi Elinale aasta parima naisartisti tiitlit üle andes.

Lisaks pälvis tema laul koos Stig Rästaga "Goodbye to Yesterday" aasta laulu tiitli, Elinale kuulus ka aasta debüütalbumi looja tiitel ja aasta popalbumi tiitel. "Aitähh, aitähh  ja sulle ka Stig, kes sa seda kõike maailma teiselt poolelt ehk praegu vaatad," ütles Elina Born.

Neljas kategoorias oli nomineeritud ka superstaarisaate võitja Jüri Pootsmann, kellel õnnestus napsata endale aasta meesartisti tiitel.

"Kõikidest nendest tiitlitest on just see, mida kõige enam ihkasin," tunnistas rõõmujoovastuses Jüri ja hüppas oma rõõmu väljenduseks laval kõrgele õhku.

"Ega mul kade pole sellisele mehele nagu Jüri parima mehe tiitlit edasi anda," sõnas Karl-Erik Taukar, kes eelmisel aastal sama tunnustuse sai, kuid sel aastal õhtujuhina ametis oli. Tiitel ei jäänud tulemata ka Taukarile endale. Tema pälvis Raadio 2 aastahiti tiitli saanud videoga "Segased lood" parima video auhinna.

"Ma olen uhke, et suutsin päriselt ka maal selle laulu sõnad tagurpidi pähe õppida ja et minu videotiim pidas vastu ja otsis mulle Kadrioru pargis kaks ööpäeva visalt lehti, mida loos visati," nentis Taukar.

35 aastat ootas oma auhinda ka ansambel Justament, keda pärjati panuse eest Eesti muusikasse.

"Viimati saime tiitli kui lootustandev noor talent 80-ndatel ja ainult 35 aastat kulus, et oma elu järgmine tiitel saada," ütles Justamendi juhtsolist Toomas Lunge tiitlit vastu võttes.  

"Aastat 2015 võib Eesti muusikas pidada üpris edukaks - kasvas nii albumite kui ka muusikavideote tootmine," ütles Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juht Rauno Haabmets.

"Samuti on hea meel näha, et uute artistide osakaal auhinnasaajate hulgas on märkimisväärne. See näitab, et Eesti muusika püsib värske ja uuenduslikuna," lisas Rauno Haabmets.

33images

 

Eesti Muusikaauhinnad 2016 võitjate nimekiri:

Aasta Debüütalbum – Elina Born "Elina Born"

Aasta Naisartist – Elina Born 

Aasta Meesartist – Jüri Pootsmann 

Aasta Ansambel – Trad.Attack! "Ah!"

Aasta Klassikaalbum – Mihkel Poll (klaver), sooloalbum: George Enescu, Béla Bartók, Erkki-Sven Tüür, Tõnu Kõrvits

Aasta Jazzalbum – Sofia Rubina "In The Land Of OO-BLA-DEE"

Aasta Etno/Folk/Rahvalik album – Trad.Attack! "Ah!"

Aasta Elektroonikaalbum – Avoid Dave "Insert Title"

Aasta Alternatiiv/Indiealbum – Ans. Andur "Öine bingo"

Aasta Metalalbum – Herald "Masin"

Aasta Hip-Hop/Rap/R'n'B album – Beebilõust "Resotsialiseerumine X Valge Lipp"

Aasta Rockalbum – Ewert and The Two Dragons "Circles"

Aasta Popalbum – Elina Born "Elina Born"

Aasta Muusikavideo – Karl-Erik Taukar "Segased lood" (režissöörid: Carolyn Niitla, Karel Otstavel, Fred Krieger)

Aasta Parim Laul – Elina Born & Stig Rästa "Goodbye to Yesterday"

Aasta Album – Trad.Attack! "Ah!"

Panus Eesti Muusikasse – Justament

 

Eesti Muusikaauhindade võitjate valimisel ei võeta arvesse albumite müügitulu ega laulude raadioedu, vaid professionaalse üle 100-liikmelise žürii hinnangut möödunud aastal salvestatud muusikale.

 

Selleaastast üritust toetasid Jägermeister, kes andis üle Aasta Rockalbumi auhinna ning Tele2/Deezer , kes andis tunnustuse kätte Aasta Parim Laul kategoorias.

 

Lisainfo: 1 ja www.facebook.com/muusikaauhinnad

 

Laadimine...Laadimine...