Jazzkaar tähistab UNESCO rahvusvahelist džässipäeva

Üle maailma viiendat korda peetavat UNESCO rahvusvahelist džässipäeva tähistab ka Jazzkaar, millel esinevad Iisraeli, Rootsi, Austria, Ungari, Norra, Soome ja Eesti muusikud.

Pilt: Erakogu

Jazzkaar tähistab UNESCO rahvusvahelist džässipäeva

Üle maailma viiendat korda peetavat UNESCO rahvusvahelist džässipäeva tähistab ka Jazzkaar, millel esinevad Iisraeli, Rootsi, Austria, Ungari, Norra, Soome ja Eesti muusikud.

2012. aastast korraldataval jazzipäeval toimub arvukalt džässi tutvustavaid üritusi üle maailma ja suur galakontsert mõnes maailma metropoli olulises paigas. Sel korral leiab see aset Valges Majas Washingtonis, kus esineb ligi poolsada džässitippu – alates džässipäeva ühest asutajast Herbie Hancockist kuni Stingi ja Diana Krallini välja. Klassikaraadio tähistab jazzipäeva ülekannetega Jazzkaarelt.

Rootsi džässi legendpianist Jan Johanssonile pühendavad oma kontserdi pianist Jan Lundgrenkoos ja bassist Mattias Svenssoni ja Viini keelpillikvartetiga. Legendaarne Johansson esines oma trioga Tallinnas 1966. aasta džässifestivalil ja see kontsert on välja antud ka CD-l, kandes pealkirja "Jan Johansson in Tallinn". Jan Johanssoni rahvuslik muusika mõjutas oluliselt Eesti ja Euroopa džässi arengut.

Ungari duo Veronika Harcsa – Bálint Gyémánt toovad Jazzkaarele hõimurahva džässiloomingut. Norra bassist ja laulja Steinar Raknes on rännanud maailmaradadel ja põimib oma põhjamaisesse muusikasse ka kantrielemente.

Jaak Sooäär ja Raul Björkenheim pühendavad džässipäeval oma kontserdi trompetilegendile-jazziuuendajale Miles Davisele, kelle sünnist möödub 90 aastat.

Noorim esineja Jazzkaare põhikavas on laulja-pianist – 21-aastane Tamir Grinberg  Tel-Avivist. Tema bänd ja Lexsoul Dancemachine lõpetavad Jazzkaarel rahvusvahelise jazzipäeva 30. aprillil.

27. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar jätkab ka pühapäeval, mil vabal laval esinevad kaks karismaatilist Eesti naismuusikut. Laulja, viiuldaja ja helilooja Maarja Nuut esitleb oma uut albumit "Une meeles". Värskelt Danske džässiauhinnaga pärjatud helilooja, saksofonist, ansamblijuht Maria Faust toob aga koos Taani ja Eesti muusikutega lavale oma spetsiaalselt festivali lõpetamiseks kirjutatud teose "Velocipede", mis ühendab muusikat, videokunsti ja sporti.

Laadimine...Laadimine...