Kahes liiklusõnnetuses hukkus kokku kaks meest

Täna toimusid Läänemaal ja Harku vallas liiklusõnnetused. Kokku said avariides surma kaks inimest. Kaasreisijad toimetati haiglasse. 

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Kahes liiklusõnnetuses hukkus kokku kaks meest

Toimetaja: Sandra Lepik

Täna toimusid Läänemaal ja Harku vallas liiklusõnnetused. Kokku said avariides surma kaks inimest. Kaasreisijad toimetati haiglasse. 

Täna kella 15.41 paiku teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Läänemaal, kus kokku põrkasid Toyota ja Volkswagen. Kokkupõrke tagajärjel hukkus Toyotat juhtinud 27-aastane mees.  

Õnnetus juhtus Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla 45. kilomeetril Lääne-Nigula vallas Jaakna külas. Kokkupõrke tagajärjel paiskusid autod üks ühele ja teine teisele poole teed kraavi. 

Toyotat juhtinud 27-aastane mees sai õnnetuses niivõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Viga said Toyotas juhi kõrval istunud 23-aastane naine, kelle kiirabi toimetas kontrolliks Läänemaa haiglasse ning Volkswagenit juhtinud 37-aastane mees, kes toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Volkswageni juht viibis autos üksinda. 

Kõik autos olnud kasutasid turvavööd, juhtidel oli olemas vastava kategooria sõidukijuhtimise õigus ja sõidukite rehvid vastasid nõuetele.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt ütles, et juhtunu asjaolud on selgitamisel. "Praegu ei ole meile teada, kust suunast autod tulid ning mis võis sel sirgel teelõigul kokkupõrkeni viia. Kõik juhtunu üksikasjad selguvad alustatud uurimises," sõnas Kütt.

"Ilmad on vihmased ja päevavalgust on endiselt vähe ning teedel võib nähtavus olla kehv. Liiklejailt eeldavad taolised olud täit tähelepanu ja sobiliku sõidustiili valimist, et vajadusel aegsasti reageerida," lisas Kütt.

Õnnetus juhtus teel, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Õnnetuse hetkel sadas vihma. Liiklus oli sündmuskohal suletud, see avati taas kella 18.20 ajal.

Teine avarii Harku vallas

Kella 16.35 ajal põrkasid Harku vallas Kiia-Vääna-Viti maantee 9. kilomeetril, Vahi külas, kokku sõiduautod Volvo ja Honda. Hondat juhtinud mees sai õnnetuses sedavõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal. Volvos viibis kolm inimest, kellest üks, kõrvalistuja, sai esialgsetel andmetel raskelt viga ja toimetati haiglasse. Teised kaks Volvos viibinud inimest on meedikute hoole all. 

Politseinikud teevad praegu sündmuskohtadel tööd. Liiklus on sündmuskohtadel suletud.

Laadimine...Laadimine...