Kantslerid tänasid Malis teenivaid Eesti kaitseväelasi

"Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja osaledes rahvusvahelistes operatsioonides aitame kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning terrorismi vastu võitlemisele," sõnas kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Eesti

Kantslerid tänasid Malis teenivaid Eesti kaitseväelasi (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja osaledes rahvusvahelistes operatsioonides aitame kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning terrorismi vastu võitlemisele," sõnas kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk.

Malis visiidil viibiv Prikk kohtus täna koos Prantsuse kaitseminister Florence Parlyga Malis Prantsusmaa juhitaval operatsioonil Barkhane teeniva Estpla-34 võitlejatega, et tänada neid teenistuse eest.

Prikki sõnul ei piirne Eesti kaitseväelaste panus Malis ainult kaitstud baasi ja kohaliku julgeoleku tagamisega, vaid esindab Eestit suures pildis ja rahvusvahelises diplomaatias, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

"Eesti on rahvusvahelise kogukonna aktiivne liige ja osaledes rahvusvahelistes operatsioonides aitame kaasa julgeoleku ja stabiilsuse tagamisele ning terrorismi vastu võitlemisele, mis omakorda aitab tagada meie julgeolekut Euroopas," märkis Prikk. Kohtumisel Mali presidendi Ibrahim Boubakar Keita'ga rõhutas Prikk, et Mali valitsus pühenduks täielikult poliitilise lahenduse leidmisele, millele vajaliku aluse seab rahvusvahelise koalitsiooni pingutus julgeoleku tagamisel.

Prikk viibib sel nädalal Malis, et kohtuda koos Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly´, Rootsi kaitseminister Peter Hultqvisti ja Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga Mali presidendi, kaitseminister kindral Ibrahima Dahirou Dembele ja erinevate sõjaliste operatsioonide ning ÜRO ja Euroopa Liidu esindajatega piirkonnas. Samuti kohtus Prikk Malis teenivate Eesti kaitseväelastega ja sai ülevaate nende teenistusest.

Prikk rõhutas Malis Eesti panuse kaalukust. "Riigikogu on andnud mandaadi Eesti kaitseväelaste kohaoleku suurendamiseks Malis sel aastal operatsioonil Barkhane. Selle raames jätkab Eesti mehhaniseeritud jalaväerühmaga teenistust Prantsuse baasis Gaos ning alustab osalust eriväelaste sihtüksus Takuba tegevuses," lisas ta.

Kokku osaleb Eesti Prantsusmaa juhitaval operatsioonil "Barkhane" Malis 2020. aastal kuni 95 Eesti kaitseväelasega, kuni 20 kaitseväelasega osaleb Eesti ka ÜRO missioonil MINUSMA ja Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali. Missioonide koosseisus on ligi paarkümmend Euroopa riiki.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...