KIIRABIJUHT: Meile saabunud maskid on õiged ja korralikud!

"Kirurgilisi maske kasutame COVID-19 viirusega patsientidel, keda me haiglasse transpordime, vajadus on umbes tuhat tükki päevas," lausus Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas.

Pilt: Albert Truuväärt

KIIRABIJUHT: Meile saabunud maskid on õiged ja korralikud! (1)

Kai Maran

"Kirurgilisi maske kasutame COVID-19 viirusega patsientidel, keda me haiglasse transpordime, vajadus on umbes tuhat tükki päevas," lausus Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas.

Tallinna tellitud 300 000 kirurgilist maski on kohale jõudnud ja linn hakkab neid jagama oma haiglatele, sotsiaalhoolekandeasutustele, linnaosavalitsustele ja linna allasutustele. "Olen saadetist juba näinud ja võin öelda, et need on igati õiged ja korralikud maskid," ütles Adlas. "Kirurgilisi maske kasutame COVID-19 viirusega patsientidel, keda me haiglasse transpordime. Päevane vajadus on umbes tuhat tükki."

Varu mai alguseni

Adlase hinnangul jagub saadetisest mitmeks nädalaks. "Praegune saadetis lahendas kaitsevahendite probleemie kolmeks nädalaks," mainis ta. "Tänu sellele on meie töö lihtsamaks läinud."

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul hakkas Tallinn täiendavate isikukaitsevahendite tellimisega tegelema juba märtsi algul. "Meie peamine eesmärk on nii Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla, Tallinna lastehaigla kui ka Tallinna Kiirabi kirurgiliste maskide varu vähemalt mai alguseni ehk praeguse seisuga välja kuulutatud eriolukorra lõpuni. Kindlasti saame vajadusel ka kaitsevahendite varu asutuste siseselt ümber jagada, kuid meie prioriteediks on haiglate ja sotsiaalvaldkonna töötajate varustatus," ütles Kõlvart. "Täname oma koostööpartnerit ja tarnijat Decora AS-i, kes suutis praegusel keerulisel ajal meie tellimuse kiiresti täita."

Iru hooldekodus on kirurgilised maskid samuti igapäevaseks töövahendiks. "Kaitsemaske kasutame oma igapäevatöö tegemiseks ja neid kannavad kõik töötajad," ütles hooldekodu direktor Terje Kraanvelt. "Ühe töötaja kohta läheb ööpäevas neli kuni viis maski. See tähendab, et kui meil on kolmkümmend töötajat, siis kulub majas keskeltläbi 150 maski päevas."

Kraanvelti sõnul on kaitsemaskide kandmine hooldekodus juba juurdunud tava. "Tavapäraselt kasutavad hooldustöötajad meil vajadusel kaitsemaske teistegi viirushaiguste hooajal, nt gripi korral," lisas ta.

Tulemas ka kaitsevisiirid

Tellitud kirurgilisi maske jagab linn veel sotsiaaltöötajatele, mupo ametnikele, Tallinna lastekodule, turva- ja tugikeskustele, sotsiaalkeskustele, sotsiaalmajadele ja linna hoolekandekeskusele. Samuti jagab linn allasutustele hädavajalikus mahus respiraatoreid, mille lisatellimus ei ole veel kohale jõudnud.

Tellimisel on veel meditsiinilised kaitsevisiirid näo kaitseks, mida saab korralikult desinfitseerides ja puhastades korduvkasutada. Need on mõeldud sotsiaalhoolekande töötajatele, koduhooldust tegevatele sotsiaaltöötajatele jt. Osa varem tellitud isikukaitsevahendeid, nagu nt respiraatorid on veel Eestisse  saabumata. Linn otsib võimalusi ka täiendavate isikukaitsevahendite hankimiseks.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...