Kogumispunktid ei aita: vanad jõulukuused tekitavad ebameeldivaid üllatusi

"Selline käitumine ei ole aktsepteeritav, eriti veel olukorras, kus elanikele on linnaosavalitsuse poolt võimaldatud spetsiaalsed kohad kuuskede tasuta äraandmiseks," ütles Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi. 

Kogumispunktid ei aita: vanad jõulukuused tekitavad ebameeldivaid üllatusi

Toimetaja: Sandra Lepik

"Selline käitumine ei ole aktsepteeritav, eriti veel olukorras, kus elanikele on linnaosavalitsuse poolt võimaldatud spetsiaalsed kohad kuuskede tasuta äraandmiseks," ütles Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi. 

Vaatamata linnaosavalitsuse poolt avatud viiele jõulukuuskede kogumispunktile on tekkinud linnaosasse ka mitmeid isetekkelisi kogumispunkte. Lisaks on visatud üksikuid jõulukuuski nii põõsastesse kui ka jäetud neid majade vahele terves linnaosas.

Hanimägi sõnas, et tekkinud olukord on muret tekitav. "Vaatamata linnaosavalitsuse avatud kogumispunktidele on kuuskede hunnikud tekitatud majade ja autode kõrvale, mis on ilmselgelt väga ebaturvaline. Piisab kellegi rumalusest või pahatahtlikkusest ning tekkida võib suur kahju elanike varale," ütles linnaosavanem.

"Samuti on kilesse mässitud kuused, mis on jäetud hoovidesse ja loobitud põõsastesse, keskkonda reostavad ning lisaks ka kole vaatepilt," jätkas Hanimägi ning kutsus kõiki elanikke üles tähelepanelikkusele. "Kui märkate kedagi oma kuusest vabanemas sellisel moel, mis ei ole lubatud, siis kutsuge teo toimepanija korrale või teavitage sellest munitsipaalpolitseid. Selline käitumine ei ole aktsepteeritav, eriti veel olukorras, kus elanikele on linnaosavalitsuse poolt võimaldatud spetsiaalsed kohad kuuskede tasuta äraandmiseks," ütles linnaosavanem ning lisas, et heakord algab siiski meist endist.

Lisaks linnapilti risustavatele vanadele jõulupuudele on pahatahtlikult rikutud ka linnaosa haljastust ning maha on võetud täies elujõus hõbekuusk. "Eriti kurb on, et meie seas on endiselt neid, kes ei anna endale ikka üldse aru, mis on lubatud ja mis mitte," ütles Hanimägi ning rõhutas, et tegemist on vargusega linnaruumist, mis on rahaliselt karistatav.

Linnaosavalitsus palub kõiki, kes juhtusid antud tegu nägema, sellest teada andma Haabersti linnaosavalitsusele või munitsipaalpolitseile.

Haabersti elanikel on võimalik oma vana jõulupuu viia ajutisse kogumispunkti kuni 31. jaanuarini. Kuna kokku kogutud vanadest jõulupuudest tehakse hakkepuitu, siis on oluline, et kuused oleksid kogumispunktidesse toodud ilma jõulukaunistusteta ning kilesse pakendamata.

Vanade jõulukuuskede kogumispunktid asuvad:

1. Kakumäe ranna parkimisplats (Räime tänava I parkla linna poolt tulles)
2. Õismäe tee 110 kõrval asuv plats (laste liiklusväljak)
3. Järveotsa tee 15a krundil (Järveotsa tee 15 ja Paldiski mnt 225 vaheline ala)
4. Mustjõe tänav 40 asuv asfaltplats (ühine Kristiine linnaosaga)

5. Astangu tn 72 ja spordiväljaku vaheline ala

Laadimine...Laadimine...