Koroonaviiruse kahtlusega kodututele kutsutakse varjupaigas kiirabi

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhtivspetsialist Ene Tomberg ütles, et ravikindlustuseta isikutele osutatakse esmatasandi arstiabi AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Jaama tn 11 asuvas Nõmme üksuses.

Pilt: Albert Truuväärt

Koroonaviiruse kahtlusega kodututele kutsutakse varjupaigas kiirabi

Vesta Reest

"Kodutute öömajadesse saabuvaid kodutuid kontrollitakse sisenemisel, neil mõõdetakse temperatuuri ja haigustunnustega kodututele kutsutakse koheselt kiirabi," ütles Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima. 

Keldrima sõnul otsustab kiirabi, kas inimene vajab hospitaliseerimist või mitte. "Alasi 8 kodutute öömajas on kehtestatud karantiin ja kui tervishoiutöötajate hinnangul kodutu ei vaja hospitaliseerimist, vaid piisab karantiinist, siis on võimalik kodutu panna Alasi 8 öömajja karantiini. See tähendab potentsiaalse viirusekandja isoleerimist teatud perioodiks viiruse leviku tõkestamise eesmärgil," ütles Keldrima.

Haigustunnused võivad tema sõnul varieeruda – kõrge palavik, köhahood, hingeldamine, hapnikupuudus.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhtivspetsialist Ene Tomberg ütles, et ravikindlustuseta isikutele osutatakse esmatasandi arstiabi AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Jaama tn 11 asuvas Nõmme üksuses.

"Arsti vastuvõtt on esmaspäeviti ja neljapäeviti kella 08.00-12.00. Eelregistreerimine keskusese vajalik ei ole, teenuse osutamine toimub elava järjekorra alusel," ütles Tomberg.

Ta ütles, et loomulikult võivad ravikindlustamatud eriolukorra tingimustes pöörduda ka lähedalasuvasse perearstikeskusesse, kuid seal kehtib eelregistreerimise kord.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiameti juhataja asetäitja Raimo Saadi kommenteeris olukorda Tallinna kodutute varjupaikades, et Kauge 4 kodutute varjupaigas toimub toidu jagamine jätkuvalt kolm korda päevas ja ka varjupaiga elukorraldus on tavapärane. "Varjupaigateenust aadressil Kauge 4 osutatakse isikutele, kes oma tervisliku seisundi tõttu vajavad ööpäevaringselt hooldust ja kõrvalabi," selgitas Saadi.

Merelahe 4 kodutute öömaja on tema sõnul avatud öösiti, seal otseselt toitlustamist ei toimu, küll on võimalik saada sealt Euroopa Liidu toiduabi.

"Supiköögiteenust osutatakse igapäevaselt aadressil Pae 19. Lähikontaktide vältimiseks on toitlustamine korraldatud selliselt, et abivajajatele antakse toit kaasa. Nad ei saa siseruumides kohapeal süüa, et vältida lähikontaktidest viiruse levikut," ütles Saadi.

Tema sõnul võetakse tänasel päeval vastu kõik öömaja vajavad inimesed. "Selleks on eraldi avatud öömaja Akadeemia tee 34. Lisaks võetakse öömajalisi vastu ka Merelahe 4," ütles Saadi.


 

Laadimine...Laadimine...