Kütuseaktsiisi tõusu vastu on kogutud mitu tuhat allkirja

Keskerakonna kampaania kütuseaktsiisi tõusu peatamiseks kogub tuure. Oma allkirja aktsiisitõusu vastu on andnud mitu tuhat inimest. Tulevast nädalast saab allkirju and ka elektrooniliselt.

Pilt: Scanpix

Kütuseaktsiisi tõusu vastu on kogutud mitu tuhat allkirja (2)

Keskerakonna kampaania kütuseaktsiisi tõusu peatamiseks kogub tuure. Oma allkirja aktsiisitõusu vastu on andnud mitu tuhat inimest. Tulevast nädalast saab allkirju and ka elektrooniliselt.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk ütles eile TTV uudistesaates "Täna", et rahvas on allkirjade andmisel aktiivne. "Kampaania on kestnud nädal aega ja tagasiside on olnud positiivne. Inimesed tahavad sel teemal allkirju anda, nad ütlevad, et õige asja eest võitleme, viimaste andmete kohaselt on ligi tuhatkond allkirja koos. See on päris hea tulemus," rõõmustas Pukk.

Pukk nentis, et allkirju annavad ka inimesed, kes pole erakonnaga seotud ja see näitab, et ettevõtmine on leidnud laia kõlapinna. "Täiesti ootamatu juhtum oli, kui Keskerakonna büroosse tuli üks härra, kes ütles, et vaatas Tallinna TV-st lugu, et saab anda allkirja ja tal on mitu sõpra ja tuttavat, kes tahaks allkirja anda. Ta võttis kaasa kaks allkirjalehte, päev hiljem olid need allkirju täis," rääkis Pukk.

Eesti Õliliidu juhi Toomas Saksa sõnul on iga ettevõtmine, mis aitab hinnatõusu peatada, tervitatav. Õliliit on ka ise saatnud märgukirja. "Ma loodan, et valitsus siiski arvestab rahva sooviga. See paistab siis välja Riigikogu saalist, kui hakatakse vaidlema seaduse vastuvõtmise üle. Ka meilt paluti, Eesti Õliühingult, oma kooskõlastust aktsiisiseadusele, meie seda ei andnud," kinnitas Saks.

Kui praegu annavad allkirju paberkandjatel vanemad inimesed, on tulevast nädalast plaan kaasata nooremaid. Allkirjade kogumine kolib internetti. Keskerakonna pressiesindaja Taavi Puki sõnul peaks õige valmissaama internetileht, kus saab allkirju anda. "Loodame, et saame selle nädalaga selle veebilehe valmis ja Keskerakonna kodulehe kaudu oleks võimalik ka sinna ligi pääseda ja need, kes ei saa minna Keskerakonna büroodesse allkirja andma, saaksid seda teha interneti vahendusel," märkis Pukk.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...