Linn leidis Gonsiori tänava ümberehitaja

Torupilli Selveri juurde tuleb "Pargi ja reisi" parkla ja Kunderi tänava serva rattatee.

Pilt: Scanpix

Linn leidis Gonsiori tänava ümberehitaja

Torupilli Selveri juurde tuleb "Pargi ja reisi" parkla ja Kunderi tänava serva rattatee.

Linn sõlmis Gonsiori tänava ümberehitamiseks lepingu aktsiaseltsiga TREV-2 Grupp.

"Soovime muuta Gonsiori tänaval ühissõidukite liiklust kiiremaks ja samas piirata erasõidukite kesklinna suunduvat liiklust," lausus abilinnapea Kalle Klandorf. "Autode hulka piirates muudame liiklusvoo sujuvamaks, et vähendada müra, vibratsiooni ja heitgaase."

Gonsiori tänav läheb ringitegemisele 1,5 km lõigul Maneeži tänava ristmikust Laagna teeni. Lisaks läheb remonti Laagna tee u 0,3 km pikkune ja Türnpu tänava u 0,21 km lõik. Kunderi t serva rajatakse rattatee pikkusega ligi 0,9 km. Kokku on remondis 2,01 km sõiduteid ning rajamisel-korrastamisel 4,86 km kõnni- ja rattateid. Korda saab 11 fooridega ristmikku, Torupilli Selveri kõrvale rajatakse "Pargi ja reisi" parkla ning lisabussipeatused. Gonsiori tänav saab edaspidi kolm sõidurada. Mõlemas suunas rajatakse ühissõidukirajad, keskmine rada on aga muutsuunaliiklusega sõidurada autodele, kust hommikul pääseb kesklinna ja õhtul Lasnamäele.

Kõik ümberehitused peavad valmis olema 2019. aasta juulis. Tööd lähevad maksma 9 miljonit eurot, remonti toetab ühtekuuluvusfond.

Laadimine...Laadimine...