Loomaaias tulekul sõbranädal ja pandaõhtu

Sõbranädalal loositakse loomaaiakülastajate vahel välja reis Helsingisse Korkeasaari loomaaeda, pandaõhtul aga räägib Tiit Maran Hiina mõmmikutest.

Pilt: Inari Leiman

Loomaaias tulekul sõbranädal ja pandaõhtu

Sõbranädalal loositakse loomaaiakülastajate vahel välja reis Helsingisse Korkeasaari loomaaeda, pandaõhtul aga räägib Tiit Maran Hiina mõmmikutest.

Päike sirab, lumi sätendab ja suur-kirjurähn trummeldab metsatukas. Veelinnutiikidel hakkavad isahahad üha enam undama, ajavad oma roosaka rinna kummi ja püüavad emahahkadele muljet avaldada. 

Loomaaias algas pühapäevani kestev sõbranädal, mil kõigi loomaaeda külastanute ja siin lõbusa ülesande lahendanute vahel loositakse välja reis Helsingisse Korkeasaari loomaaeda. 

17. veebruaril aga toimub keskkonnahariduskeskuses loomaaia ja Hiina Suursaatkonna korraldatud pandaõhtu. Hiid-pandast kõneleb Tiit Maran, traditsioonilist Hiina instrumenti Gu Zheng mängib Shi Qiqi ja pandasid pintsliga joonistama õpetab Wang Xuan. Osavõtuks peab registreeruma. 

Troopikamajas 1. veebruaril kudenud vaigu-lehekonnade kudust olid pühapäevaks koorunud tillukesed kullesed. Esmaspäeval sündis üks valgetups-marmosetipoju. Teisipäeval munes habekotkas teise muna. 

Samal päeval oma 7. sünnipäeva tähistanud Ida-Aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma oli aga kolmapäeva hommikuks latripõrandale poetanud taaskord ühe piimahamba.

Kesknädalal pandi narkoosi amuuri tiiger Piiga ja lõigati lühemaks tema käpapadjandeisse kasvanud küünised.

Üliraske poegimise tagajärjel suri neljapäeval laste loomaaia Kameruni kääbuskits Alika, üheksa-aastane sõbralik ja heasüdamlik loom, kes oma hoolt ja piima ka võõrastele tallekestele ei keelanud. 

Neljapäeval suri ka eakas Amuuri kass Max, viimane selle liigi esindaja Tallinna loomaaias. Tõenäoliselt üle 15 aasta vana loom veetis viimased seitse aastat Tallinnas, kuid järglasi tal siin ei sündinud.

Reedel asusid Leedu poole teele neli ida-sinilamba jäära.

Laadimine...Laadimine...