Maist saab Kalasadamast laevaga Aegna ja Naissaare kruiisile sõita

"Ootame rahvast Kalaturule kogu perega, et mudilasedki näeksid, et kala jõuab letile merest ja järvest," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu, kelle sõnul on linlased kaks korda aastas toimuva festivali soojalt vastu võtnud.

Pilt: Scanpix

Maist saab Kalasadamast laevaga Aegna ja Naissaare kruiisile sõita

"Ootame rahvast Kalaturule kogu perega, et mudilasedki näeksid, et kala jõuab letile merest ja järvest," ütles abilinnapea Arvo Sarapuu, kelle sõnul on linlased kaks korda aastas toimuva festivali soojalt vastu võtnud.

"Tegemist on väga oodatud üritusega," nentis Sarapuu. "Eelmisi kalafestivale külastasid tuhanded, sama rohket osavõttu loodame ka tänavu."

Sarapuu sõnul on kalafestivalil müügil linna värskeim kala lõhest, forellist ja angerjast räime ja lestani. Samuti on letil jahutatud ja soolakala.

 

Kohapeal tehtud suitsukala

"Kalafestivalist võtame kindlasti osa," ütles OÜ Latikas juhataja asetäitja Neidi Narusing. "Pakume nii Peipsi järve värskeid mõrrapüügikalu latikat, haugi, ahvenat, särge ja koha kui ka suitsutatud ja marineeritud kala. Kala aitab meil püüda 40 kohalikku kalurit."

Kalafirma kaupleb Kalaturul juba kolmandat aastat ja ostjate puudust ei kurda.

"Meil on välja kujunenud kindel ostjaskond, kes kohal igal aastaajal," sõnas Narusing. "Meie kaup on ka väga looduse- ja tervisesõbralik, pakume näiteks koduseid säilitusaineteta marinaade. Kalafestivalil müütame ka oma toodetud ja traditsioonilise suitsuahju suitsukala, näiteks latikat, säga ja räime."

Tema kolleeg Marko Kajasalu lisas, et kalafestivalil on firmal plaanis pakkuda ka kohapeal, fritüüril valmistatud sooja kalatoitu - kala taignas.

Sarapuu sõnul saab festivalil kalatoidule vajadusel maitserohelist juurde osta, samuti kaubeldakse kalastustarvetega.

Sel laupäeval algab Kalaturult ka põhjaranniku saartega ühendust pidavate väikelaevade hooaeg.

"Reisilaev Monica alustab 2. mail Kalaturult oma suvehooaega,» rääkis laeva reeder Andres Vaatmann. «Samast sadamast hakkame lisaks Naissaarele reise tegema Aegnale ja tellimusel Prangli saarelegi."

Vaatmanni sõnul on uuel kodusadamal varasema Lennusadamaga võrreldes sildumispaigana mitmeid eeliseid."Kalaturu kail on sildumine märksa turvalisem, sest see paik on põhjatuulte eest paremini kaitstud,» kinnitas Vaatmann. «Samuti pääseb siia paremini ligi, avatud on nii tasuta kui tasuline autoparkla."

 

Päikeseloojang merel

Saartega peab suvel ühendust lisaks ligi 200-kohalisele Monicale veel 43 kohaga Elina. Vähemalt kümneinimeselisi seltskondi ootavad uutlaadi rühmareisid, Aegna ja Naissaare päevakruiis koos ekskursiooni ja toitlustamisega.

Esimene laevakruiis leiab aset 2. mail Kalarannast väljumisega kell 10 – Elina teeb hooaja sissejuhatuseks sõidu Naissaarele ja toob rahva sealt tagasi kell 19.30. Kell 10 asub teele ka Monica, kes viib huvilised Tallinna sadamate pooleteisetunnisele kruiisile marsruudil Kalasadam-Pirita-Lennusadam.

Päeva sisse mahub veel Tallinna sadamate kalasupiga lahekruiis ja õhtune kolmetunnine neljakäigulise söögiga päikseloojangukruiis.

Kõhu saab täis süüa kaldalgi, Kalaturul on avatud reisiterminaalina tegutsev kohvik, kust hommikustele reisidele saab ette tellida hommikusöögi.

"Kalafestivalil saab kohvikust osta kalaroogi ja kalasuppi," sõnas Sarapuu. "Samuti pakuvad kohvikupidajad imelisi laevareise."

Kalaturg on avatud igal laupäeval kl 10-16 linnahalli kõrval Kalasadamas (Kalaranna 1).

 

Kontserdi annab Kalasadama Punt

Kalafestival algab Kalaturul (Kalaranna 1) 2. mail kella 10-16, selle korraldab linnaettevõte Tallinna Turud koostöös Põhja-Tallinna valitsusega.

Kontserdi annab festivali peaesineja, puhkpilliorkester Kalasadama Punt.

Kalaranda viivad trammid nr 1 ja 2 ning buss nr 3, peatus Linnahall.

 


Laadimine...Laadimine...