Mustpeade maja pakub ohtralt muusikaelamusi

Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas saab järgnevatel õhtutel järjepanu nautida mitut suurepärast kontserti. Kuulamist jagub terveks nädalavahetuseks!

Pilt: Scanpix

Mustpeade maja pakub ohtralt muusikaelamusi

Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas saab järgnevatel õhtutel järjepanu nautida mitut suurepärast kontserti. Kuulamist jagub terveks nädalavahetuseks!

Täna õhtul kell 19 esineb XII Tallinna kitarrifestivali raames Mustpeade maja valges saalis Argentina virtuoos Roberto Aussel, erakordselt peen muusik ja huvitav interpreet, kes on võitnud esikohad maailma mainekaimatel kitarrikonkurssidel. Tema repertuaar ulatub läbi sajandite kaasajani, hõlmates ka paljude Ladina-Ameerika maade folkmuusikat. Vaata lisa: www.kitarrifestival.ee

Reedel, 16. juunil kell 19 leiab aset Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia käesoleva õppeaasta kontserdihooaja üks oodatumaid sündmusi - valges saalis astuvad galakontserdiga kuulajate ette tänavused EMTA lõpetajad. EMTA eri osakondade tudengite kontsert pakub kaunist läbilõiget aasta parimatest paladest, tuues kuulajateni mitmekülgse kava.

Laupäeval, 17. juunil kell 18 lummab EMTA kuulajaid tasuta Doktorikontserdiga – esineb Jonathan Henderson (flööt), kaastegev Carlos Sanchis (klaver, Hispaania), kavas P. Boulez, T. Loevendie, I. Stravinsky jt.

Jonathan Henderson töötab Rahvusooper Estonia orkestri flöödirühma kontsertmeistrina. Solistina on ta esinenud Sydney Symphony Sinfonia (2010), Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri (2013) ja Tallinna Kammerorkestri (2015) ees. Henderson on olnud Poolas toimuva Kiejstut Bacewicz'i nimelise rahvusvahelise kammermuusikakonkursi finalist. Käesoleval ajal õpib Henderson Jacques Zooni juhendamisel Genfi konservatooriumis (Haute École de Musique de Genève) ning on samal ajal lõpetamas doktoriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Pühapäeval, 18. juunil 2017 kell 18 annab juubelikontserdi barokkansambel Corelli Consort.

Juubelikontserdil CORELLI CONSORT 25 kõlavad ajastu pillidel säravad barokkmuusika pärlid ansambli kullafondist (Corelli, Vivaldi, Bach, Händel, Meder jpt). Solistid Maria Listra (sopran) ja Priit Volmer (bass). Oodata on ka üllatuskülalist! Lisaks muusikanaudingule on kontserdi eel ja vaheajal avatud ka hubane salongikohvik. Lisainfo: www.corelli.ee; www.facebook.com/corellimusic 

Esmaspäeval, 19. juunil kell 19 annavad tasuta ühiskontserdi Western Washington University Women´S Chorale ja tütarlastekoor Ellerhein.

Koore juhatavad Timothy Fitzpatrick ja Ingrid Kõrvits, klaveril saadab Kadri Toomoja, kellamängul Tanel Eiko Novikov. Timothy Fitzpatrick on ka tütarlastekoori Ellerhein külalisdirigent aastast 2014.

Tütarlastekoori Ellerhein kavas on peamiselt Veljo Tormise looming, USA naiskoor esitab teoseid nii Ameerika kui ka Euroopa heliloojatelt (Durufle, Donkin, McIntyre, Clausen, Walker, Kõrvits jt). Kontserdi lõpus esinevad koorid ka koos kahe ühislauluga.

 

Laadimine...Laadimine...