Muusikatähed aitavad "Helisevate pärlitega" vähi vastu võidelda

Marko Matvere, Maria Listra, Lea Dali Lioni ja Pille Lille ühise kontserdi tulu läheb Eestis ringi sõitva nahavähi kindlakstegemise kabineti ostmiseks.

Pilt: Scanpix

Muusikatähed aitavad "Helisevate pärlitega" vähi vastu võidelda

Ivo Karlep

Marko Matvere, Maria Listra, Lea Dali Lioni ja Pille Lille ühise kontserdi tulu läheb Eestis ringi sõitva nahavähi kindlakstegemise kabineti ostmiseks.

"Diagnostikaseade võimaldab uurida nahka, et avastada sellelt vähieelseid seisundeid," selgitas vähiliidu projektijuht Vivian Vulp. Tegemist on nagu väikese kokkupandava majaga, mis haagitakse meditsiiniauto taha ja laotatakse lahti seal, kus vastuvõtud hakkavad toimuma. Vulbi sõnul on sellise liikuva keskuse puhul kõige olulisem võimalus ennetada nahavähi arengut. "Aparaadiga saab näha muutusi naha pinnal, mis võivad anda märku kasvaja tekkest," rääksi Vulp. "Nii saab panna esialgse diagnoosi, mille alusel suunatakse patsiendid juba edasisele põhjalikumale uuringule ja ravile."

 

Pikad järjekorrad

Kuna maakonnakeskustes pole võimalik nahauuringuid teha, on Tallinnas ja Tartus nahaarsti kabineti taga pikad järjekorrad. Uue kabineti tööle hakates peaks ka suurte keskuste koormus vähenema. "Kui inimesed ei pääse arsti juurde õigel ajal, siis võime haiguse maha magada ja see areneb nii kaugele, et vajab juba tõsist sekkumist, mõnel juhul ei aita aga enam seegi. Haigus tuleb avastada algstaadiumis," rõhutas Vulp.
Igaüks, kes ostab pileti "Helisevate pärlite" kontserdile, annab sellesse oma väikese panuse. "Arstid loodavad seda seadet hakata kasutama ka eesnäärmevähi diagnoosimiseks, nii et tal on isegi mitu otstarvet," mainis Vulp. Kuna mehed ei taha eriti arsti juurde minna, on see eriti vajalik.

22. oktoobril kell 19 kõlavad Estonia kontserdisaalis kaunimad palad sellistest tuntud muusikalidest nagu Webberi "Ooperifantoom" ning Claude-Michel Schönbergi "Hüljatud" armastatud muusikalilauljate Maria Listra ja Marko Matvere esituses.

 

Tuntud esinejad

Klassikalise muusika pärlitega liigutavad kuulajate südant tuntud ooperilaulja Pille Lill, noor andekas tenor Andrei Bogatš, sopran Maria Veretenina, pianist Irina Zahharenkova ja flöödimängija Oksana Sinkova. Ettekandele tulevad teosed Haydnilt, Händelilt, Mercadantelt, Mozartilt, Bizet`lt, Donizettilt jt. "Rõõmustab see, et esinejate seas on ka erakordne Lea Dali Lion oma loominguga," lausus Vulp.
Lisaks pakuvad silmailu imelised etteasted Tallinna balletikooli õpilastelt, kõlavad kaunid lood Raimond Valgre sulest ning üles astub saatest

"Klassikatähed" tuntuks saanud andekas noor akordionimängija Henri Sibo.
Solistidega koos musitseerib Tallinna kammerorkester, mida dirigeerib Risto Joost.

Lill ja Matvere esitavad duetina Valgre "Muinaslugu muusikas"

"Vähillidu juht Maie Egipt toonitas mulle, et aparaat, mis kontserdi tulust ostetakse, on vähi ennetamise seisukohalt ülioluline. Loodame, et publik tuleb ja mõtleb piletit ostes, et see raha läheb ülla eesmärgi saavutamiseks," ütles kontserdi üks korraldajaid, ooperilaulja Pille Lill.

"Panin vähiliidu palvel selle esinejate seltskonna kokku," märkis Lill. "Lea Dali kutsusin, kuna temal on vähiga oma kogemus ja ta mõistab suurepäraselt, miks on vähiennetus oluline. Aga ka teised esinejad saavad sellest aru ja annavad kontserdil endast parima. Muidugi valisin just need solistid, kes ka mulle endale väga meeldivad. Nagu Maria Listra, kes on hästi särav tegija, ja Marko Matvere, kes on minu lemmik.

Esinejate seas on ka meie Pille Lille muusikute fondi solistid. Valgre legendaarse "Muinasloo muusikas" esitan ma koos Marko Matverega."

Laadimine...Laadimine...