Nunne tänava äärne Kitseaed saab kauni ja kutsuva ilme

Eelmisel aastal valminud projekti kohaselt on kavas trepid taastada, jalgrajad ja haljastus rajada ning skulptuuri juurde pingid paigaldada. 

Pilt: Scanpix

Nunne tänava äärne Kitseaed saab kauni ja kutsuva ilme

Eelmisel aastal valminud projekti kohaselt on kavas trepid taastada, jalgrajad ja haljastus rajada ning skulptuuri juurde pingid paigaldada. 

Tallinna vanalinnas hakati rekonstrueerima Nunne tänava ääres asuvat Kitseaeda. Haljasala taguse Toompea tugimüüri lõigu korrastamine on juba lõpule jõudmas, nädala pärast algab aiaala rekonstrueerimine, mille käigus taastatakse tänavalt haljasalale viivad trepid.

"Haljasala on selles kohas olnud alates 1927. aastast ning 1930. aastal otsustati paigaldada sinna Jaan Koorti skulptuur "Metskits", mille järgi roheala on ka nime saanud," ütles abilinnapea Andrei Novikov. "1952. aastal paigaldati haljasalale pingid ja rajati trepid, mis likvideeriti 1980. aastatel. Eelmisel aastal valminud projekti kohaselt on kavas trepid taastada, jalgrajad ja haljastus rajada ning skulptuuri juurde pingid paigaldada. Kindlasti rõõmustab Kitseaia taastamine nii linlasi kui linna külalisi"

Tugimüüri korrastamise ja Kitseaia rekonstrueerimise käigus uuendatakse täielikult ka valguslahendus. Toompea tugimüüri korrastas ettevõte Bau Ehitus grupp ning Kitseaeda rekonstrueerib osaühing Kivisilla. Kitseaed valmib käesoleva aasta augustiks.

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul ja kultuuripärandiaastal korrastab Linnaplaneerimise Amet koostöös Kommunaalameti, Kesklinna Linnaosa Valitsuse ja Kultuuriametiga mitmeid linna kultuurimälestisi ning vanalinna räämas kohti.

Toompea tugimüüri korrastamist jätkatakse Stenbocki maja juures. Selleks suletakse juuni keskpaigas lühikeseks ajaks ka Patkuli vaateplatvormile viiv trepp. Vabaduse väljaku Mayeri trepil korrastatakse müürid, konserveeritakse vaasid ning rihitakse trepiastmeid. Mayeri trepp saab lõpuks ka hädavajaliku käsipuu, mis paigaldatakse astmete keskkohta. Mai lõpus jätkatakse Kadrioru pargis asuva Belvedere Apollo kuju restaureerimist. Selle käigus saab skulptuur tagasi oma originaalse elevandiluukarva tooni, millisena see ilustas parki alates 1937. aastast. Töö peab valmis saama Kadrioru pargi 300. juubelisünnipäeva pidustusteks.

Laadimine...Laadimine...