Nunne tänava äärne Kitseaed saab kauni ja kutsuva ilme

Tallinna vanalinnas rekonstrueeritakse Nunne tänava ääres asuv Kitseaed.

Pilt: Scanpix

Nunne tänava äärne Kitseaed saab kauni ja kutsuva ilme

Tallinna vanalinnas rekonstrueeritakse Nunne tänava ääres asuv Kitseaed.

"Aiaala rekonstrueerimise käigus taastatakse tänavalt haljasalale viivad trepid, rajatakse jalgrajad ja haljastus ning skulptuuri juurde paigaldatakse pingid," ütles abilinnapea Andrei Novikov. "Haljasala taguse Toompea tugimüüri lõigu korrastamine on juba lõpule jõudnud. Kindlasti rõõmustab Kitseaia taastamine nii linlasi kui linna külalisi."

Haljasala on selles kohas olnud alates 1927. aastast ning 1930. aastal otsustati paigaldada sinna Jaan Koorti skulptuur "Metskits", mille järgi roheala on ka nime saanud. 1952. aastal paigaldati haljasalale pingid ja rajati trepid, mis likvideeriti 1980. aastatel. Tugimüüri korrastamise ja Kitseaia rekonstrueerimise käigus uuendatakse täielikult ka valguslahendus. Toompea tugimüüri korrastas ettevõte Bau Ehitus grupp ning Kitseaeda rekonstrueerib osaühing Kivisilla. Kitseaed valmib käesoleva aasta augustiks. Tööde kogumaksumus on 110 412 eurot.

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul ja kultuuripärandiaastal korrastab Linnaplaneerimise Amet koostöös Kommunaalameti, Kesklinna Linnaosa Valitsuse ja Kultuuriametiga mitmeid linna kultuurimälestisi ning vanalinna räämas kohti.

Toompea tugimüüri korrastamist jätkatakse Stenbocki maja juures. Selleks suletakse juuni keskpaigas lühikeseks ajaks ka Patkuli vaateplatvormile viiv trepp. Vabaduse väljaku Mayeri trepil korrastatakse müürid, konserveeritakse vaasid ning rihitakse trepiastmeid. Mayeri trepp saab lõpuks ka hädavajaliku käsipuu, mis paigaldatakse astmete keskkohta. Mai lõpus jätkatakse Kadrioru pargis asuva Belvedere Apollo kuju restaureerimist. Selle käigus saab skulptuur tagasi oma originaalse elevandiluukarva tooni, millisena see ilustas parki alates 1937. aastast. Töö peab valmis saama Kadrioru pargi 300. juubelisünnipäeva pidustusteks.

 

Laadimine...Laadimine...