Piiskopi aed Toompeal uueneb tervikuna

Sel nädalal algas ja jõuab juulis lõpule Toompea põhjaküljel asuva Piiskopi aia teise osa rekonstrueerimine.

Pilt: Kesklinna valitsus

Piiskopi aed Toompeal uueneb tervikuna

Sel nädalal algas ja jõuab juulis lõpule Toompea põhjaküljel asuva Piiskopi aia teise osa rekonstrueerimine.

Tulemusena moodustavad aia kaks tasapinda visuaalselt tervikliku pargiala, kus vaateplatsi kahe tasapinna vahel on istemüürid. Restaureeritakse ka alal paiknev keskaegne kaev, mis on plaanis seestpoolt valgustada ning lamineeritud klaasiga katta. Autode parkimise tõkestamiseks pargialal asendatakse kaubandus- ja tööstuskoja hoone kõrval asuv betoonkividest sillutis murukattega.

"Eelmisel aastal rekonstrueeritud osa aiast ja sellega külgnev vaateplatvorm on ehitustööde ajal rahvale avatud, suletakse ainult töömaaga külgnev kahe meetri laiune jupp kõnniteest ja osaliselt ka sõidutee Toom-Kooli 17 ja Toom-Kooli 21 vahel. Seega sisuliselt Toompealt ilusaid vaateid nautida soovivate inimeste jaoks midagi olulist ei muutu. Küll aga palume sõidukitega liiklejatel järgida ajutist liikluskorraldust ja paigaldatud märke," selgitas Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Tema sõnul loovad juunis-juulis vältavad ehitustööd aiast ühtse terviku. Ülemise tasandi rekonstrueerimistöö Toomkiriku kõrval asuvas Piiskopi aias tehti eelmisel suvel ja sügisel, kui reformatsiooniaasta puhul istutati sinna ka õunapuid.

Aia rekonstrueerimise teise etapi tellija on Tallinna Kommunaalamet, projekti koostas OÜ Kivisilla ja ehitab Tallinna Teede AS. Ehitustöö lepinguline maksumus on ligi 204 000 eurot.

Laadimine...Laadimine...