Pindi juhatuse liige Sooman: suveks maale kolimine ahvatleb kodukontoris töötajaid

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et mõte kolida suveks palavast ja umbsest korterist üürisuvilasse tundub paljudele peredele väga ahvatleva ideena. "Suvilate üürimine pole klassikaline vabaturutehing, vaid suvemaja üüritakse enamasti tuttavate kaudu või läbi sotsiaalmeediakanalite," ütles ta.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv
Eesti

Pindi juhatuse liige Sooman: suveks maale kolimine ahvatleb kodukontoris töötajaid (1)

Enn Tosso

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et mõte kolida suveks palavast ja umbsest korterist üürisuvilasse tundub paljudele peredele väga ahvatleva ideena. "Suvilate üürimine pole klassikaline vabaturutehing, vaid suvemaja üüritakse enamasti tuttavate kaudu või läbi sotsiaalmeediakanalite," ütles ta.

Ta selgitas, et neid peresid, kes seda sooviks, on isegi rohkem, kui leidub reaalselt suvilaomanikke, kes oma suvekodu välja üürida sooviks. Miks kuulutusteportaalidesse suvilate üürikuulutused ei jõua, on mitmed põhjused.

Suvekodu vajab pidevat hoolt 

Soomani sõnul on suvila omaniku jaoks tihti emotsionaalselt väärtuslik, mistõttu ta ei soovi seda müüa, ent samas ei käi jõud üle selle korrashoidmiseks. "Siin tekibki võimalus suvila välja üürida neile, kes istuvad umses paneelmajakorteris ning ihkavad värsket õhku ja loodust," sõnas ta. Kuid siinkohal tekib kohe hulk probleeme, mis suvila üürijate indu jahutavad. Sooman osutas, et suvel vajab suvekodu pidevat hoolt ning tööd, millega üürnik pole arvestanud. "Loomulikult soovib omanik, et üürnik ka muru niidab ja oksi lõikab, rääkimata väiksematest töödest," osutas ta. Nõnda võib ilus idee idülliliselt kodukontorist roheluses muutuda hoopis kohustuseks tegeleda pideva aia- ning majapidamistöödega.

Soomani sõnul tundub tõepoolest hea mõttena suvila üürida, kui on oldud terve kevad karantiinis kodukontoris ning sama perspektiiv kangastub ka suveks. Samas hoiatas ta, et arvesse tuleb võtta mitmeid kulusid, mis kriisi ajal valusasti rahakoti pihta löövad. "Kolmeks kuuks suvila üürimine läheb kõki kulusid arvesse võttes kõige vähem tuhat eurot maksma," ütles ta. "Pigem tuleb arvestada suurema summaga, sest lisanduvad veel näiteks transpordikulud," hoiatas ta. "Perega mõneks kuuks võõrasse kohta kolimine toob endaga kaasa palju tüli ja kulu, mida esmapilgul on raske ette näha."

Teine takistus, miks suvilate üürimine nii lihtne pole, on see, et omanik soovib suvemaja suvel ise kasutada ning annaks selle üürile pigem talveks või ka aastaringselt.

 "Idee poolest on suvila üürimine linnakorterist pääsemiseks suurepärane mõte, ent arvukate takistuste tõttu jääb pahatihti säärane plaan katki," võttis Sooman teema kokku. Küll aga soovitas ta leida tuttavate kaudu mõneks nädalalõpuks suvitamispaiku.

Üürisuvilate turg vajab alles avastamist

Uus Maa Kinnisvarabüroo kutseline maakler Ketlin Jundas ütles, et üürisuvilatele on päringuid rohkem kui pakkumisi. "Valitseb olukord, kus soovitakse küll suvilaid üürida, kuid kuna see on selline avastamata turg, pole suvilate omanikud seda enda jaoks veel teadvustanud ning turul on ainult üksikud suvilate üüripakkumised," sõnas Jundas.

Tema sõnul tuntakse huvi seetõttu, et soovitakse endale kohta, kuhu on võimalik minna nädalavahetustel või puhkuse ajal. Kuigi paljudel on olemas veel maakodud, siis on ka suur hulk neid, kellel ei ole sellist suvituspaika, kuhu saaks minna ja peatuda kas kogu puhkuse või lausa terve suve.

"Omanikud, kellel suvila seisab või leiab harva kasutust, võiks kaaluda selle "teenima" panemist," ostutas ta. Jundase sõnul oodatakse üürisuvilalt seda, et ta oleks mõistlikul kaugusel infrastruktuurist, vesi krundil ja võimalus wifi kasutamiseks, ehk siis eeldatakse, et saab vajadusel distantsilt tööd teha. 

Lisaväärtust annab tema sõnul kindlasti mõne veesilma lähedus ning üürileandja peab eeldama, et üürisuvilasse tuleval üürnikul võivad olla nii lapsed kui ka koduloomad.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...