PÖFF rullib lahti musta vaiba ja alustab võistlusfilmide näitamist

Saksa filmi "Mustlaskuninganna" rahvusvahelise esilinastusega juhatab Pimedate Ööde filmifestival täna õhtul sisse põhivõistlusprogrammi.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv
Festival

PÖFF rullib lahti musta vaiba ja alustab võistlusfilmide näitamist

Toimetaja: Sandra Lepik

Saksa filmi "Mustlaskuninganna" rahvusvahelise esilinastusega juhatab Pimedate Ööde filmifestival täna õhtul sisse põhivõistlusprogrammi.

Saksamaal koduneda üritav romast üksikema Ali avastab, et ainus võimalus oma lapsi toita ja diskrimineerimisest pääseda on poks, millega ta kunagi ammu tegeles. Ringist saab koht, kus ta elab välja oma sotsiaalset frustratsiooni.

Juba eile saabus Tallinna osa filmi autoreid eesotsas kurdi päritolu Saksa lavastaja Hüseyin Tabakiga. Täna jõuab Eestisse ka filmi peaosatäitja, nimekas roma näitleja Alina Şerban, kes on tuntud romade vastu suunatud rassismi vastustajana.

Must vaip rullitakse lahti Tallinna kinos Coca-Cola Plaza, kus kuni 29. novembrini jõuab ekraanile 21 filmi – neist kümme maailma-, kaheksa rahvusvahelist ja kolm Euroopa esilinastust. Kõiki võistlusfilme saab näha ka Tartu publik.

Debüütfilmide võistlusprogrammi avab neljapäeval Horvaatia film "Matriarh". Jure Pavlovići psühholoogilises draamas naaseb Jasna pärast pikka äraolekut lapsepõlvekoju, et hoolitseda sureva ema eest. Minevikust kerkivad esile aga varjud, millest Jasna on üritanud pärast kodust lahkumist vabaneda.

Ka seda maailmas esimest korda näidatavat filmi esitlevad autorid.

Debüütfilmide esilinastuskohaks on Sõpruse kino, mille ekraanile jõuab 18 filmi. Neist üheksa puhul on tegu maailma-, kaheksa puhul rahvusvahelise ja ühe puhul Euroopa esilinastusega.

Põhivõistlusprogrammi filme hakkavad hindama India režissöör Rima Das, Istanbuli filmifestivali direktor Kerem Ayan, Rootsi näitleja Lisa Carlehed, Itaalia helilooja Pivio ning Itaalia fotograaf ja filmitegija Fabrizio Maltese. Žürii tööd juhib nimekas britt, filmide "Harry Potter ja tulepeeker" ja "Neli pulma ja üks matus" režissöör Mike Newell.

Debüütfilmide žüriisse kuuluvad Türgi näitleja Şebnem Hassanisoughi, Horvaatia režissöör Arsen Anton Ostojić, Hongkongi produtsent Michael J. Werner ja Lõuna-Korea produtsent Miae Choi. Žürii esimees on mulluse PÖFFi võidufilmi "Uitav tüdruk" režissöör Ruben Mendoza.

Võitjad kuulutatakse välja 30. novembril aset leidval lõputseremoonial. Grand prix´ rahaliseks väärtuseks on 10 000 eurot, mille paneb välja Tallinna linn. Debüütfilmide võidutöö auhinnaks on 5000 eurot.

Laadimine...Laadimine...