Pöördumine GAG-i tükeldamise vastu kogus ühe päevaga üle 500 allkirja

Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) vilistlaste ja lapsevanemate pöördumine Tallinna linnavalitsuse poole kooli tükeldamise vastu kogus juba esimese päevaga üle 500 toetusallkirja.

Pilt: Scanpix
Haridus

Pöördumine GAG-i tükeldamise vastu kogus ühe päevaga üle 500 allkirja

Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) vilistlaste ja lapsevanemate pöördumine Tallinna linnavalitsuse poole kooli tükeldamise vastu kogus juba esimese päevaga üle 500 toetusallkirja.

"See on fakt, et õpetajad, vilistlased ja lapsevanemad on vastu Eesti vanima kooli lammutamisele. Internetis allkirja andnud inimesed on vaid üks osa, olen vilistlaste pöördumisele saanud rohket positiivset tagasisidet, kaasaelamist ja käepigistusi nii telefoni, e-posti kui ka Facebooki kaudu," ütles initsiatiivgrupi nimel tehtud pöördumise üks eestvedajaist, kooli vilistlane Märt Kõlli pressiteate vahendusel.

Tema sõnul on aktsiooni eestvedajatel rohkelt jõudu oma seisukoha kaitsmiseks. "Tehtud on ka mitmeid asjalikke ettepanekuid, mida ja kuidas võiks edasi teha, et see kummaline "eksperiment" GAG-i kallal katki jäetaks," rääkis Kõlli.

"Plaani realiseerimine praegusel kujul on kaasa toonud selle, et nii linn kui koolijuht pole mitte lihtsalt hoolimatult üle sõitnud suurest osast vilistlaste ja lastevanemate kogukonnast, vaid juba rajatakse suure kiirusega ja ilma ehitusloata Kalamajja GAG nimel teist koolihoonet. See räägib asjaajamisstiili kohta palju," lisas Kõlli.

Hoolimata faktist, et Gustav Adolfi Gümnaasium on juba praegu Tallinna üldhariduskoolide seas õpilaste üldarvu poolest suuruselt teine kool ning gümnaasiumiosa õpilaste arvult suurim Tallinnas, plaanib Tallinna linn veelgi suurendada GAG-i õpilaste arvu praeguselt 1100-lt ligikaudu 1900-ni ning kolida seetõttu 1.-6. klassi õpilased ajaloolisest koolihoonest ligi kilomeetri kaugusele Vana-Kalamaja tänavale.

Teisipäeval saatsid GAG-i vilistlased ja lapsevanemad Tallinna linnavalitsusele kirja, milles kutsusid üles linna loobuma Eesti vanima kooli tükeldatud monstrumkooliks muutmise plaanist. Pöördumine rõhutab, et kooli tükeldamine ja laiendamine lõhub kooli terviklikkuse ja identiteedi ning langetab õppetöö taset.

Veebilehel gag400.ee on oma allkirja on andnud paljud tuntud kooliga seotud inimesed nagu näiteks Tõnis Lukas, Jaan Kangilaski, Gert Raudsep, Sven Kolga, Märt Vooglaid, Kristjan-Thor Vähi, Madis Nestor, Mai Kaarepere, Indrek Kasela, Kristiina Davidjants, Kristina Šmigun-Vähi.

1631. aastal asutatud Gustav Adolfi Gümnaasium on Eesti vanim ja Euroopa üks vanimaid järjepidevalt tegutsenud haridusasutusi.

Laadimine...Laadimine...