Portugal ühines NATO küberkaitsekeskusega Tallinnas

Tallinnas asuv NATO küberkaitsekeskus tähistas täna Portugali liitumist.

Pilt: Scanpix

Portugal ühines NATO küberkaitsekeskusega Tallinnas (1)

Tallinnas asuv NATO küberkaitsekeskus tähistas täna Portugali liitumist.

"Ühiseid väärtuseid tuleb kaitsta ka küberruumis ja küberohtudele suudame parimat vastupanu avaldada koostöös. Sel põhjusel on mul suur rõõm tervitada Portugali uue keskuse liikmena, kuna koos oleme tugevamad," ütles NATO küberkaitsekeskuse direktor Merle Maigre pressiteate vahendusel.

Portugali liitumist tähistati keskuse lipuväljakul uue liikmesriigi lipu heiskamisega, vahendas BNS.

Esmaspäeval teatas plaanist keskusega liituda ka Austraalia, liitumisplaanist on teada andnud ka Norra ja Jaapan.

NATO küberkaitsekeskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus, mõttekoda ja väljaõppeasutus. 2008. aastal loodud keskus on kasvanud oluliseks küberkaitse valdkonna ekspertiisi allikaks NATO ja keskuse liikmesriikide jaoks.

Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekoostöö keskus analüüsidele, koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas.

Eelmisel aastal anti keskuse eestvedamisel välja Tallinn Manual 2.0, mis on kõige põhjalikum ja kõikehõlmavam käsiraamat rahvusvahelise õiguse kehtivusest küberruumis. Keskuse eestvedamisel toimub tänavu kümnes rahvusvaheline küberkaitsekonverents CyCon 30. maist 1. juunini.

NATO küberkaitsekeskuses on tänase seisuga 21 liikmesriiki – Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Keskusega on veel liitumas Austraalia, Norra ja Jaapan.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...