Rannamäe: minust on saanud Kadri Simsoni fänn!

ERR-i staažikas ajakirjanik Aarne Rannamäe oli analüütilises raadiossates "Rahva teenrid" positiivselt üllatunud Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni viimstest esinemistest ja nördinud kolmikliidu poliitikute pärast. "See kuidas Simson "Foorumis" käitus meeldis mulle väga."

Pilt: Scanpix

Rannamäe: minust on saanud Kadri Simsoni fänn! (2)

ERR-i staažikas ajakirjanik Aarne Rannamäe oli analüütilises raadiossates "Rahva teenrid" positiivselt üllatunud Keskerakonna aseesimehe Kadri Simsoni viimstest esinemistest ja nördinud kolmikliidu poliitikute pärast. "See kuidas Simson "Foorumis" käitus meeldis mulle väga."

"Lõpuks ometi on meil valitsus. Seda koalitsioonilepingut on hakitud nii ja naa, vaatasin kolmapäevast (8. aprill - toim) ETV "Foorumit" ja harva juhtub kui ma jään sõnatuks, aga seekord juhtus nii. Mingisugune kolmene seltskond, kes ajas seekord nii sooja juttu ja tuult, et ma julgen selle isegi välja öelda. Ma loodan, et selle koalitsiooni ja selle -lepingu saab varsti ära unustada," rääkis Rannamäe kolleegidele Neeme Korvile ja Peeter Kaldrele.

"Ma ütlen ausalt, et pärast seda saadet sai minust Kadri Simsoni fänn. Ja kui Keskerakonnast saab normaalne partei ja kõik see jama ning klaköörid ümbert ära puhastub ning kaob ajaloo prügikasti, siis sellest võiks ju tulla täiesti normaalne partei," kiitis ta Simsonit.

"See kuidas Simson "Foorumis" käitus meeldis mulle väga. Ja kui abitud olid need ülejäänud kolm saate külalist, kes nüüd valitsuse kokku panid," vahendas ajakirjanik muljeid. Eelmise nädala "Foorumisse" olid lisaks Simsonile kutsutud Keit Pentus-Rosimannus (RE), Rannar Vassiljev (SDE) ja Helir-Valdor Seeder (IRL).

"Üks näide: "Kust tulevad katteallikad," küsib Simson. Vastne terviseminister Rannar Vassiljev ütleb: "Meil on katteallikad olemas, me tõstame aktsiisi. Meil on tubaka-, alkoholi-, kütuseaktsiis." Simson vastab sellele: "See annab kokku 50 miljonit, aga teie lubadused on ümmarguselt 200 miljonit," kirjeldas Rannamäe muljeid.

Vassiljev jäi saates endale kindlaks ja väidab, et kõik katteallikad on olemas, mille peale Simson soovis teada saada, kust tuleb ülejäänud 150 miljonit. Vassiljev kordab jälle oma aktsiise. "Kujutage ette - see sama jutt samas võtmes kordus veel üks kord: "Meil on kõik olemas."," märkis ajakirjanik.

Rannamäe sõnul vastne rahandusminister ütles, et maksukoormus ei tõuse. "Loomulikult ei tõuse kui jätta arvestamata seda, et kütus, alkohol ja tubakas läheb kallimaks ning majutusteenuste käibemaksu tõstetakse 19-lt 20%-le. Ning nagu väidavad turismiala eskperdid, kes ei ole seotud erakondadega, et Eestisse jääb tulemata 180 000-200 000 inimest," vaatas ta tõele näkku.

Arutellu uue koalitsiooni hambutu rahanduspoliitika kohta sekkus ka Peeter Kaldre.

"Poliitikud armastavad öelda, et asi mitte ei pea ainult olema õige, vaid ka näima õige. Kogu selle valitsuse kokkupanemise juures ei näinud see õige välja. Tegelikult moodustasid ju valitsuse kaks erakonda, kes hävisid valimistel rängalt. Need on IRL ja sotsid. Aga IRL, kes oli kõige suurem põruja valimistel, sai kaks kõige olulisemat ministeeriumi, mille juhil on vetoõigus kõigis olulistes rahandusküsimustes. Justiits- ja majandusministeerium on nüüd IRL-i käes," oli Kaldre nördinud.

 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...