Raport: paljud raadiojaamad ei täida Eesti muusika osakaalu nõuet

Paljud raadiojaamad ei täida nõuet, mille kohaselt peaks Eesti muusika osakaal programmis olema neljandik, selgub Esitajate Liidu poolt koostatud raportist.

Pilt: Scanpix

Raport: paljud raadiojaamad ei täida Eesti muusika osakaalu nõuet (1)

Paljud raadiojaamad ei täida nõuet, mille kohaselt peaks Eesti muusika osakaal programmis olema neljandik, selgub Esitajate Liidu poolt koostatud raportist.

Eesti muusika osakaal programmist peab ligi aasta tagasi vastu võetud meediateenuste seaduse kõrvaltingimuste kohaselt olema vähemalt 25 protsenti. Raportist, mille Esitajate Liit saatis tehnilise järelevalve ametile (TJA) saadetud raportitest nähtub, et paljud jaamad sead nõuet tegelikult ei täida, vahendas BNS Eesti Päevalehte.

Suurima kuulajate arvuga erajaam Eestis Sky Plus ei ole veel TJA-le oma andmeid esitatud, kuid Eesti esitajate liidu (EEL) andmete kohaselt jääb selle raadiojaamas Eesti muusika osakaal alla 14 protsendi. Erajaamade tabelis kolmandal kohal asuv Star FM kulutab kohalikule muusikale paar protsenti rohkem eetriaega. Retro FM-is oli Eesti muusika osakaal 19 protsenti. EEL-i kontrollitud kuuest raadiojaamast mängisid Eesti muusikat kõige vähem venekeelne Sky raadio ja Power Hit Radio ehk vastavalt 0,6 ja kuus protsenti.

Uuringu koostaja ja EEL-i tegevjuht Urmas Ambur ütles, et nende kogemuse puhul on jaamades tavaline, et juhtkond kirjutab nõuetele alla, aga programmiga sisulise poolega tegelevad inimesed pole sellest eriti teadlikud.

Sky Meedia programmijuht Toomas Puna kirjutas EEL-i uudiskirjas, et pole ühtegi raadiojaama, kes oleks selle nõude üle õnnelik. "Kui me hakkasime Retro FM-is mängima rohkem Eesti lugusid, siis saime kuulajatelt kurje kirju," tõi ta näiteks.

Eelmisel aastal kehtima hakanud meedialubades on selgelt esile toodud, et tegu peab olema Eesti autori loodud muusikateosega. Varem on tänu vabale tõlgendamisele raadioprogrammidele esitatud nõudeid üldjuhul ka täidetud, ütles TJA side- ja meediateenuste osakonna nõunik Peeter Sookruus. Praegu on TJA teinud kodumaise muusika vähese mängimise eest ettekirjutuse alles alustanud HIT FM-ile. Puuduste kõrvaldamiseks on antud tähtaeg ja esmane pilt viitab, et olukord on märgatavalt paranenud, lisas Sookruus.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...