SEISAME KOOS VIIRUSE VASTU! Tänasest on maskid bussis kohustuslikud

"Koroonaviiruse epideemiline levik Eestis paneb meid paratamatuse ette võtta kasutusele rangemad piirangud, et Eesti tervishoiusüsteemi toime tuleks ja ravi oleks kättesaadav igaühele ka Covid-19 haigete arvu suurenemisel," põhjendas peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv
Eesti

SEISAME KOOS VIIRUSE VASTU! Tänasest on maskid bussis kohustuslikud (2)

Pealinn

Tänasest on maski kandmine ühistranspordis ja avalikes siseruumides kohustuslik. Teatris, kinos, kontserdipaigas, kirikutes ja avalikel üritustel, avalikel koosolekutel jne võivad saalid olla pooltühjad. Statsionaarsete istekohtadega siseruumides tohib osalejate arv olla kuni 400 inimest, mujal 250, väliüritusel 500.

Valitsus otsustas reedel koroonapiiranguid karmistada. Alanud nädalast on maski kandmine kohustuslik ühistranspordis, samuti avalikes siseruumides. Teatris, kinos, kontserdipaigas, kirikutes ja avalikel üritustel, avalikel koosolekutel jne võivad saalid olla pooltühjad. Statsionaarsete istekohtadega siseruumides tohib osalejate arv olla kuni 400 inimest, mujal 250, väliüritusel 500.

Harjumaal ja Ida-Virumaal hakkavad kehtima rangemad meetmed kui mujal Eestis. Uusi piiranguid toetab nii terviseamet kui ka valitsust nõustavad teadlased.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on koroonaviiruse levikuga seotud olukord Eestis muutumas kriitilisemaks. "Koroonaviiruse epideemiline levik Eestis paneb meid paratamatuse ette võtta kasutusele rangemad piirangud, et Eesti tervishoiusüsteemi toime tuleks ja ravi oleks kättesaadav igaühele ka Covid-19 haigete arvu suurenemisel," ütles Ratas. "Meil on võimalus kõigi ühiste pingutustega pidurdada nakkusnäitaja kasvu, selleks peab järgima valitsuse kehtestatud piiranguid ning käituma mõistlikult ja üksteist hoidvalt."

Huvitegevusi ja trenne tuleb läbi viia hajutatult ja grupis tohib olla kuni kümme inimest. Kehtima hakkab maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus üle 12-aastastele.

Uued meetmed võetakse täna vastu, mis tähendab, et kehtima hakkavad need kõige varem homsest.

Kõikjal siseruumides tuleb järgida 2+2 reeglit. Muu hulgas kehtib see näiteks pangakontoris, juuksuri- ja ilusalongides jm.

Toitlustusettevõtetes ja meelelahutusteenuste pakkumise kohtades jääb endiselt kehtima senine 10+2 reegel. S.t rühmas saab koos olla kuni kümme inimest, kes peavad hoidma teistega  kahemeetrist vahemaad. Nimetatud piirangud ei laiene koos liikuvatele või viibivatele perekondadele.

Vähendatakse avalikel üritustel osalejate arvu. Statsionaarsete istekohtadega siseruumides võib avalikul üritusel osaleda kuni 400, muul juhul kuni 250 ja välitingimustes 500 inimest. Endiselt jääb kehtima range soovitus teha võimalusel kaugtööd.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...