Solman: usuvabadus annab vabaduse ka ühiskonda panustada

"Tugevad peresuhted kodudes toetavad lapsi ja noori väljaspool kodu, nende ühiskondlikus elus, aga ka edaspidisel hakkamasaamisel," ütles ravhastikuminister Riina Solman. 

Pilt: Scanpix
Eesti

Solman: usuvabadus annab vabaduse ka ühiskonda panustada

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tugevad peresuhted kodudes toetavad lapsi ja noori väljaspool kodu, nende ühiskondlikus elus, aga ka edaspidisel hakkamasaamisel," ütles ravhastikuminister Riina Solman. 

Eesti Kirikute Nõukogu ja Justiitsministeeriumi poolt korraldatud konverentsil "Usuvabadus Eestis" ütles Solman, et kirikutel on tähtis osa riigi ja rahva kestmise põlistamisel.

"Usuvabadus kõige laiemas mõttes tähendab nii vabadust uskuda oma südametunnistuse järgi, ilma et keegi sellesse sekkuda saaks, aga samuti ka vabadust oma usku teostada – vabadust panustada ühiskonda," sõnas rahvastikuminister Riina Solman."Kuidas hinnata ja tunnustada ühiskonda panustamist? Kõige suurem tunnustus ja tänu, mis vabatahtliku töö tegijale osaks saab – seda võin öelda lähtudes enda aastatepikkusest kogemusest Tallinna Oleviste koguduses – on tänu inimeste silmades, kui neid on olnud võimalik aidata."

Solman juhtis tähelepanu traditsioonide hoidmisele ning järjepideva töö viljadele. "Pered, noored, lapsed – nemad on ühiskonna alustalad ning kirik ja riik saavad üheskoos palju ära teha, et neid toetada. Tugevad peresuhted kodudes toetavad lapsi ja noori väljaspool kodu, nende ühiskondlikus elus, aga ka edaspidisel hakkamasaamisel. Sellele baasile toetudes on abistaval tugisüsteemil, mida riik ja kogudused täna pakuvad, võimalik tulemuslikumalt tegeleda sotsiaalsete ja majanduslike probleemide lahendamisega."

"Põlvkondadel, kes mäletavad nõukogude ateismi perioodi, on võib-olla lihtsam väärtustada usuvabadust, sest nad teavad, mida selle puudumine tähendab ning mida tähendab saada oma usu tõttu taga kiusatud," rääkis Solman. "Kui me aga arvame, et tänapäeva maailmas on kõikjal usuvabadus tagatud, nagu Eestis, siis me eksime. On riike, kus kiusatakse inimesi nende usu tõttu. Samamoodi on riike, kus inimesi vangistatakse selle tõttu, et nad ei usu või et nad ei usu nii, nagu nende riik seda oma kodanikelt nõuab. Usuvabadus ei tähenda seega ainult vabadust uskuda, vaid ka vabadust mitte-uskuda või uskuda omamoodi."

Laadimine...Laadimine...