Tallinn aitab uuenduslike ideedega linnu targaks muuta

Tallinn koostab targa linna tegevuskava ja korraldab innovatsioonilaboreid.

Pilt: Scanpix

Tallinn aitab uuenduslike ideedega linnu targaks muuta

Tallinn koostab targa linna tegevuskava ja korraldab innovatsioonilaboreid.

"Mõte on selles, et Läänemere linnad saaksid uuenduslikke ideid oma partnereile tutvustada," ütles linna ettevõtlusameti välisprojektide juhtivspetsialist Jaanus Vahesalu.

"Aalto ülikooli mudeli järgi plaanime neid koos oma partneritega otsima hakata n-ö mõttetalgute vormis. Nädalavahetusele plaanitud kokkusaamistel pakume lahendusi konkreetsele probleemile, ja mida erinevamad need lahendused esmapilgul on, seda terviklikum võib olla tulemus." 

Linna ettevõtlusamet plaanib pealinna teaduspotentsiaali tõsta Läänemere välisprojektis Smart‑up BSR osalemisega ja Aalto ülikooli kogemusi kasutades. Aalto ülikoolis välja töötatud meetod kasutab avatud ja sotsiaalsete uuendusi kliimamuutuste vastu võitlemisel ning targa linna, terve elustiili ja majanduse arendamisel. Targa linna tegevuskava koostamist ärgitab Tallinn innovatsioonilaboreid arendades.

Vahesalu sõnul ei tähenda tark linn vaid tehnoloogilisi uuendusi. "Tegelikult võib eri innovaatilisi lahendusi olla märksa rohkem," ütles ta. "Näiteks sotsioloogilisi või majanduslikke. Nii võib Tallinna ühistransporti või tervete eluviiside projekte julgelt teistele linnadele eeskujuks seada. Hea keskkonna säästmise ja ringmajanduse näide on prügimajandus, kus haljastus- ja biojäätmed Tallinna jäätmekeskuses kompostiks saavad ja taas tarbijani jõuavad.

Läänemere konkurentsivõimet kasvatava projekti eelarve on kolm miljonit eurot, millest Tallinn panustab 168 500 eurot. Projekt kestab tänavu oktoobrist kuni oktoobrini 2020.

Laadimine...Laadimine...