Tallinna Kunstihoone avab virtuaalsed näitusesaalid

Virtuaalnäituse loomine ei nõudnud suurt tehnoloogilist läbimurret, vaid rajaneb olemasolevate tööriistade nutikal sidumisel: video, interaktiivsus ja online-lahendused.

Pilt: Ilja Matusihis

Tallinna Kunstihoone avab virtuaalsed näitusesaalid

Toimetaja: Sandra Lepik

Virtuaalnäituse loomine ei nõudnud suurt tehnoloogilist läbimurret, vaid rajaneb olemasolevate tööriistade nutikal sidumisel: video, interaktiivsus ja online-lahendused.

Tallinna Kunstihoone avab nii praegused kui ka varasemad näitused publikule kogu maailmas uuendusliku ja ainulaadse virtuaalkeskkonna kaudu. Täna avanevad kunstihoone näitus "Lõputa lugu" Paul Kuimeti ja Mihkel Ilusa töödest ning eelmine näitus "Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus", neile lisanduvad lähiajal kunstihoone teiste galeriide näitused.

Tallinna Kunstihoone juhataja ja virtuaalplatvormi looja Taaniel Raudsepp: "Kogu maailma ootamatult tabanud liikumispiirangud on kaasa toonud virtuaallahenduste virrvarri, mis püüavad luua kultuurile ligipääsu ja pakuvad isolatsioonis inimestele meelelahutust ning lohutust. Meie alustasime oma virtuaalkeskkonna loomist juba eelmisel sügisel ja oleme seetõttu ligipääsetavuse, kasutajasõbralikkuse, kvaliteedi ning detailsuse poolest enamikust taolistest lahendustest sammu võrra ees."

Virtuaalnäituse loomine ei nõudnud seejuures suurt tehnoloogilist läbimurret, vaid rajaneb olemasolevate tööriistade nutikal sidumisel: video, interaktiivsus ja online-lahendused. Lihtsa tehnoloogilise lahendusega, mis ei nõua kasutajalt midagi peale internetiühenduse ja ekraani, pakub kunstihoone virtuaalkeskkond ruumilist kogemust näitusesaalis koos paljude lisavõimalustega video, audio ja tekstina. Virtuaalnäitus on ühendatud digigiidiga, mida saab jälgida nii eesti, vene, inglise kui ka eesti viipekeeles.

Tallinna Kunstihoone virtuaalplatvormi loojad on Taaniel Raudsepp (Tallinna Kunstihoone juhataja, formaadi idee autor), arendaja Sven Raju, videorežissöör Elen Lotman, operaator Ivar Taim, videoprodutsent Madis Tüür, projektijuhid Rahel Aerin Eslas, Sirli Oot, Siim Preiman. Platvormi loojad otsivad edasiarendamiseks partnereid ja kavatsevad selle anda vabaks kasutamiseks teistelegi.

Kunstihoone virtuaalnäitustele pääseb alates tänasest Tallinna Kunstihoone kodulehelt.

Virtuaalnäitus avatakse täna kell 16.00 siin. Avamise otseülekannet saab jälgida Tallinna Kunstihoone Facebooki-lehel.

Näitustest:

Lõputa lugu
Mihkel Ilus ja Paul Kuimet
7. märts – 3. mai 2020
Kuraator Siim Preiman
"Lõputa lugu" toob kokku kaks kunstnikku, keda ühendab materjalitruudus ja loomise intensiivsus, mis kõige ehedamalt väljendub fanatismis oma valitud meediumi vastu. Koos võtavad nad vaatluse alla meie maailma juhtivad nähtamatud süsteemid, mis sünnivad aja möödudes üha uuesti peaaegu muutumatul kujul.

Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus
13. detsember – 24. veebruar 2020
Kuraatorid Christine Sun Kim ja Niels Van Tomme
"Sõna mõjutus" koondab 13 kunstniku, graafilise disaineri, kirjaniku ja aktivisti loomingut ning tõstab esile olulised vaatenurgad, mis mõtestavad puuet millegi enama kui vaid häbimärgistatud "seisundina".

Laadimine...Laadimine...