Tallinna Linnateater alustab oma ehitusaegset ajajärku Salme Kultuurikeskuses

Tallinna Linnateater alustab oma ehitusaegset ajastut Salme Kultuurikeskuses, kus esietendub homme, 24. oktoobril Diana Leesalu lavastus "Nad tulid keskööl"

Pilt: Siim Vahur

Tallinna Linnateater alustab oma ehitusaegset ajajärku Salme Kultuurikeskuses

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna Linnateater alustab oma ehitusaegset ajastut Salme Kultuurikeskuses, kus esietendub homme, 24. oktoobril Diana Leesalu lavastus "Nad tulid keskööl". 

Tallinna Linnateatri Laia tänava teatrikompleksi ümberehituse ajal saab peamiseks mängupaigaks Salme Kultuurikeskus, esietendusega alustabki teater oma tegevuse kolimist Salme tänavale.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Linnateatri arendustööd lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks, millega täitub teatri- ja kultuurirahva kauaoodatud unistus.

"Järgmisel kuul avatakse Suur-Sõjamäel teatri uus tootmiskompleks ja tuleva aasta jaanuaris on plaanis alustada teatrimaja ehitustöödega Laial tänaval. Arendusprojekti eesmärgiks on välja ehitada kogu linnateatri kvartal koos Põrgulava laiendusega, mille tulemusena saab lõpuks korda ka üks oluline osa vanalinnast," rääkis Belobrovtsev. "Loodan väga, et linnateatri publik on valmis hea eesmärgiga kaasa tulema ning külastama etendusi sama innukalt ka ehitusaegses asukohas Kalamajas."

Salme kultuurikeskuses lõppes hiljuti remondi esimene etapp, mille käigus rajati kaks black box’i tüüpi teatrisaali, täiendati suure saali tehnikat ning seati sisse näitlejate ja tugipersonali ruumid. Ühtlasi asendati ehitusööde käigus katusekate ja renoveeriti kogu kolmas korrus. Novembris algab remont keldrikorrusel, mis elustab muuhulgas ka kunagise legendaarse kohviku Leelo. Ent Salme kultuurikeskuse remonditööde teine etapp maja sisulist tööd enam ei häiri. 

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaidi sõnul on Salme Kultuurikeskus põhjalike remonditööde käigus kohandatud Linnateatri ajutiseks mängupaigaks.

"Kultuurikeskuse ruumid on ehitatud ümber vastavalt teatri vajadustele, kuid samas pakuvad uued ruumid tulevikus ka kultuurikeskuse tegevusteks laiemaid kasutusvõimalusi," täpsustas Järvelaid. "Nüüd on käes see ajalooline hetk, mil Põhja-Tallinn on saamas ajutiseks koduks teatrisõprade seas hinnatud teatrile ja see tähendab, et on võimalik mängida suuremale arvule publikule. Oleme andnud endast parima, et Linnateatri pere tunneks ennast oma ajutises mängupaigas koduselt ja publik saaks häid teatrielamusi nautida."

Linnateater alustab novembris Salme kultuurikeskuse äsja valminud väiksel laval kontsertsarjaga, kus hooaja esimese kontserdi annab 11. novembril Hendrik Kaljujärv (artistinimega Ruum). Alaliselt tegutseb Salme kultuurikeskuses 17 kultuurikollektiivi – segakoorid, tantsuansablid, puhkpilliorkester, tsirkusestuudio jt. Linnateatri käsutuses on 2023. aasta maikuuni enam kui 2000 ruutmeetrit kultuurikeskuse pinda.

Laadimine...Laadimine...