Tallinna Nõmme päästehoone saavutas maksimaalse kõrguse

Nõmme päästehoone arhitekt Martin Lepplaan sõnas, et päästekomando funktsionalistlik arhitektuuristiil on Nõmme linnaosale iseloomulik, hoone on end linnaruumis kehtestanud ning sobib keskkonda, seetõttu on uue päästehoone eesmärgiks järgida olemasolevat arhitektuurikeelt ning uusi elemente lisada minimaalselt.

Nõmme päästehoone sarikapärja tõid alla Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger, päästeameti Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü, Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ning Ehitus5Eco juhatuse liige Andres Neemre, edastas RKAS.

Uus hoone on laienenud vaid sisehoovi osas ning tänavapoolsed fassaadid on säilitanud esialgse mahu.

Mäger sõnas, et päästehooneid on alati hea meel valmimas näha ning panustada päästjate kaasaegsesse töökeskkonda.

"Lisaks Nõmme päästehoonele, jätkame koostöös siseministeeriumi ja päästeametiga tööd Sillamäe ühishoone ehitamisel. Täna asetatakse nurgakivi Pärnu sisejulgeoleku ühishoonele, valmis oleme saanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas. Kõik päästehooned tulevad kaasaegsed ning energiasäästlikud," ütles Mäger.

Päästehoone renoveerimisega paranevad energiatõhusus ja sisekliima, hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid. Päästehoonesse on planeeritud päästetehnika garaažid, komando õppeklass, ennetus- ja noorteringi ruum. Päästjate võimalikult kiireks reageerimiseks on päästjate poolt enim kasutuses olevad ruumid ehk puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale. Teise korruse lõunapoolsesse hooneosasse on paigutatud jõusaal ning läänepoolsesse hoonemahtu kontori- ja koosolekuruumid.

"Mul on hea meel, et ehitustööd nii siin kui ka Paldiski maanteel Lilleküla komandos käivad hooga, et päästjad juba õige pea enda komando uude majja saaksid. Komando ei ole enam ammu pelgalt töökoht, see on teine kodu ja selles töötav vahtkond teine perekond, mistõttu on oluline pakkuda meie missioonitundega keerulist tööd tegevatele päästjatele kaasaegset ja mugavat töökeskkonda," ütles Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü.

Märtsi keskpaigas alustatud Nõmme päästehoone renoveerimise ajal asuvad päästjad Vääna tänaval, renoveeritud majja kolitakse tagasi selle valmimisel 2020. aasta suvel. Päästehoone torni katusele on planeeritud lipumast koos Eesti lipuga, nii nagu see oli originaalis. Nõmme päästehoone projekteerija on ConArte OÜ ning arhitekt Martin Lepplaan. Ehitaja Ehitus5ECO ning ehitusmaksumus on 1,9 miljonit eurot. Päästehoone valmib suvel 2020.

Laadimine...Laadimine...