Tallinna uudised 23.10.2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Tallinna uudised 23.10.2020

Toimetaja: Sandra Lepik

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised".

Euroopa ravikindlustus

Eesti Haigekassa tuletab meelde, et aegunud Euroopa ravikindlustuskaart vajab uuendamist ainult siis, kui on kavas reisima minna. Niisama kohusetundest pole aegunud dokumenti vaja uuendada.

"Kui klientidega suhtleme, selgub tihti, et reisima minna pole plaaniski, kuid soovitakse kohusetundlikult aegunud kaart lihtsalt uue vastu vahetada," ütles Haigekassa klienditeeninduse osakonna juhajata Maris Liitmäe.

Loe teema kohta rohkem siit

Kalamaja muuseum läks remonti

Kalamaja muuseum läks tuleva aasta teise pooleni remonti, kuid see ei takista ürituste korraldamist. Juba lähiajal toimuvad mitmed meeleolukad tegevused linnaruumis.

Edaspidi avab Tallinna linnamuuseum oma filiaalihoones laiemale publikule suunatud Kalamaja kogukonnamuuseumi, pakkumaks kohalikele elanikele ja külalistele võimalust näitustel ja publikuprogrammides tutvuda kohaliku ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga.

Muuseumist kujundatakse kogukonnale õdus paik, kus kokku saada, pidada aru, korraldada eripalgelisi töötubasid, kontserte, luuleõhtuid, perepäevi ja etendusi. Kohalikud elanikud saavad ühtlasi võimaluse tutvustada avalikkusele oma põnevaid kollektsioone ning pidada sünnipäevi.

Loe teema kohta lisaks siit

Pensionireform toob kaasa muudatusi

Pensioni teine sammas muutub peagi vabatahtlikuks ja sinna kogunenud raha saab järgmise aasta septembris kätte, kuid asjatundjad soovitavad mitte kohe kätt raha järele sirutada, sest ka sambasse jääjad saavad võimalusi juurde.

"Oluline on see, et inimene mõtleks realistlikult, millised on ta võimalikud sissetulekuallikad, kui ta pensionile jääb. Ja mõelda tasub ka selle peale, et kui ta raha välja võtab, siis ta 10 aastat enam II sambasse raha koguda ei saa – see on kaalukas otsuse koht," sõnas Rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste.

Loe teema kohta lisaks siit

Abi kesklinna eakatele

Kesklinna valitus toetab abipakkidega pensionäre, kelle toimetulek on keeruline. Sel aastal on abipaki vajadusest teada andnud 700 inimest. Linnaosa palub ka edaspidi eakatel ja nende lähedastel teada anda, kui sellist abi vaja oleks.

"Meil on kujunenud selline kena traditsioon sügiseti, kus pakume üksi elavatele ning madala toimetulekupiiriga eakatele väikest rõõmu erinevate abipakkide näol," ütles Kesklinna linnaosa vanem Monika Haukanõmm. 

Loe teema kohta juurde siit

Laadimine...Laadimine...