TULE KUULAMA! Tallinnas algab kitarrifestival

Esmaspäeval algab Tallinna kitarrifestival, mis pakub juba 12. aastat meeldejäävaid muusikaelamusi, tuues Eestisse maailma kitarrimuusika tippe.

Pilt: Scanpix
Festival

TULE KUULAMA! Tallinnas algab kitarrifestival (1)

Esmaspäeval algab Tallinna kitarrifestival, mis pakub juba 12. aastat meeldejäävaid muusikaelamusi, tuues Eestisse maailma kitarrimuusika tippe.

Eelolevast esmaspäevast reedeni toimuvad kontserdid Estonia kontserdisaalis, Mustpeade maja saalis, Kumu auditooriumis, Tallinna teletornis ja Jõhvi kontserdimajas. Kuuleb jazz'i, klassikat, fingerstyle’i, folki, Lõuna-Ameerika muusikat, kaunist barokkmuusikat ja eksperimentaalset põhjamaist kitarrimuusikat, vahendas BNS.

Festivali avab Briti fingerstyle kitarrifenomen Gareth Pearson, keda Guitar Magazine on nimetanud noorema põlvkonna suurimaks kitarrigeeniuseks. Pearson esineb Tallinnas Kumu auditooriumis ja Jõhvi kontserdimajas.

Festival toob esmakordselt Põhjamaadesse Hispaania elektrikitarrivirtuooside orkestri Sinfonity, kelle kontserti iseloomustab ennekuulmatu viis sulandada klassikute meistriteoseid heavy metali mängumaneeri ja täiesti uue soundiiga.

Niguliste võlvide all kuuleb Heinrich Franz von Biberi "Müsteeriumisonaate" kitarril, mängib Heiki Mätlik.

Festivali üks erilisemaid hetki on päikeseloojangukontsert teletornis, kus saab nautida kaunist kitarrimuusikat koos tornist avaneva vaatega ja kontserdi lõpuks merre loojuva päikesega. Mängivad Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm erinevatel akustilistel kitarridel, Havai kitarril, mandoliinil ning lisaks laulud ja jutud.

Sinfonity kõrval on festivali teiseks peaesinejaks suurimaid kitarrilegende Roberto Aussel. Väljapaistva Argentina kitarristi kontserdid on oodatud sündmuseks kõikjal maailmas, tema plaadistused on teerajajaks mitmetele põlvkondadele. Aussel on saanud oma kunstiliste saavutuste eest Argentina maineka auhinna "Konex de platino".

Festivali üheks tipphetkeks on ka lõppkontsert, kus esinevad lummava häälega Afro-Brasiilia päritolu lauljanna Nega Lucas, Latin Grammy’ga pärjatud suupillisensatsioon Gabriel Grossi ja omanäolisemaid Brasiilia kitarriste Daniel Marques. Kolme muusiku ühine tee viib kuulajad Brasiilia muusika rikkalikku maailma. Festivalil esinevad Eesti noored kitarritalendid, ansamblid, kitarriorkestrid. Toimuvad Gareth Pearsoni, Roberto Ausseli ja Daniel Marquesi meistriklassid.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...