Uues spordihallis kestab soe suvi aasta ringi

Uude spordikeskusesse peaks tulema suur rannajalgpalli väljak, neli rannavõrkpalli platsi ning lisaks koht, kus inimesed saavad külmaga lihtsalt istuda ja suvist sooja nautida.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Uues spordihallis kestab soe suvi aasta ringi

Urmas Kaldmaa

Uude spordikeskusesse peaks tulema suur rannajalgpalli väljak, neli rannavõrkpalli platsi ning lisaks koht, kus inimesed saavad külmaga lihtsalt istuda ja suvist sooja nautida.

Hiljemalt nelja aasta pärast peab Lasnamäele Pae pargi servale kerkima spordihall, mille katuse all kestab valgusküllane ja soe suvi aasta ringi ning kus olenemata ilmast saab iga soovija mängida mõnusalt soojal liival rannajalgpalli, -võrkpalli või -tennist.


Praegu vaid Haabersti


Uue spordihalli rajamise eestvedaja, Soe OÜ juhatuse liige Sander Kaus rääkis, et kava kohaselt tuleb spordihall just nii suur, et sinna mahuks ära 35-37 m pikk ja 26-28 m lai rannajalgpalli väljak. Lisaks peaks seal asuma neli rannavõrkpalli või -tennise väljakut, nii et harrastada saab kõiki kolme spordiala. Kaus ütles, et tahab teha spordihalli koha, kus inimesed saavad istuda ja lihtsalt nautida suvist sooja. "Hallis on pidevalt 26 kraadi sooja, väga palju valgust ja aastaringne suvi," lausus Kaus. "Seal on sama valgustugevus kui väljas päikese käes ja inimesed saavad  tulla halli mängima päikeseprillidega. Tahame teha hallis olemise selliseks, et sealt välja tulles tunnevad inimesed, nagu oleksid nad käinud korraks suves."


Hallis hakkavad toimuma rannaspordialade treeningud ja võistlused nii algajatele kui ka  tasemel sportlastele. Huvilistele, kes kunagi varem pole nende spordialadega kokku puutunud, korraldatakse ka näidistreeninguid. "Tahame jõuda sinnamaani, et Eestis tekiksid rannaspordialade liigad, võistlustabelid ja pingeread," mainis Kaus.


Tallinnas saab praegu aasta ringi rannavõrkpalli ja -tennist mängida vaid Haaberstis, umbes aasta tagasi valminud Teras Beachi sisehallis. "Huvi ja mängijaid meil on," ütles seal treenerina töötav endine tippvõrkpallur Rivo Vesik. "Varem polnud meie inimestel võimalust rannaspordialadega aasta ringi tegeleda. Oleme juba sellest tulenevalt heas olukorras, meile tuleb iga päev inimesi juurde. Kõiki ei saagi me enam vastu võtta, sest saal on täis."


Vesiku hinnangul on rannavõrkpall Tallinnas praegu päris heas seisus. Selle üks põhjus on ka see, et Tallinna spordikoolil on oma rannavõrkpalli grupp, mis teeb trenni Haaberstis Teras Beachi sisehallis. "Noored teevad korralikult trenni ja sealt tuleb mängijaid peale küll," rääkis Vesik. "Tallinna meistrivõistlused on väga populaarsed."


Näiteks hiljuti toimusid võistlused, kus osales 12 kaheksaliikmelist võistkonda, ning Vesiku sõnul näitab see ala populaarsust. "Uue halli valmimine kindlasti laiendab rannaspordialade kandepinda ja toob noori nende alade juurde," lausus Vesik. "Mida rohkem selliseid spordihalle on, seda rohkem on inimestel võimalusi jõuda spordini. Lasnamäel elab palju inimesi ja neil on pikk tee meile Haaberstisse rannavõrkpalli mängima tulla. Lasnamäele uue spordihalli rajamine on kindlasti teretulnud ning  kasulik võrkpallile ja tennisele."


Plahvatuslik huvi kasv


"Rannaspordialade harrastajate arv on praegu plahvatuslikult kasvamas," nentis ka spordihalli rajamise eestvedaja Kaus. "Tuleb vaadata ettepoole ja minu arvates osutab harrastajate arvu kasvamine, et tasub hakata rajama järgmist halli."


Esialgu tehakse Lasnamäele Pae pargi servale uue spordihalli rajamisel alles esimesi samme. Soe OÜ juhatuse liige Kaus ütles aga, et kui Tallinna linnaga on lepingud sõlmitud ja kõik asjad lõplikult ära vormistatud, alustatakse kohe halli projekteerimist. "Projekteerimine peaks võtma umbes pool aastat," mainis Kaus. "Ehitusloa saamiseks kuluvat aega on raske prognoosida, aga loodame sellega toime tulla aasta jooksul. Ehitus võtab aega eeldatavalt 12-15 kuud."


Pallimängude keskus peaks valmima 2022. aasta lõpuks.

 

Linn andis spordihoone jaoks maatüki


• Linn andis hiljuti uue spordihalli rajamiseks Soe OÜ-le Paepargi 11 maatüki 50 aastaks kasutamiseks. Arendaja peab rajama Paepargi tänava sissepääsutee, kõnniteed, parklad, tänavavalgustuse jne.


• "Vajadus pallimängude sisehalli järele on aastast aastasse kasvanud nii harrastajate kui ka profisportlaste seas ning olemasolevatest sisehallidest lihtsalt ei jätku," ütles  abilinnapea Eha Võrk.

Laadimine...Laadimine...