VAATA PILTE! Selgusid Tallinna selle aasta parimad ettevõtlusteod

Eile selgusid Noblessneri valukojas pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal 2019. aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja tulevikuidee. 

Pilt: Mats Õun

VAATA PILTE! Selgusid Tallinna selle aasta parimad ettevõtlusteod

Toimetaja: Sandra Lepik

Eile selgusid Noblessneri valukojas pidulikul Tallinna ettevõtlusauhindade galal 2019. aasta parim ettevõtlust või turismi soosiv kinnisvara arendusprojekt, ettevõtetevaheline koostööprojekt, alustav ettevõte, turismitegu, töökohtade looja, vastutustundlik ettevõte ja tulevikuidee. 

124images

Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaheri sõnul on võitjate ellu viidud tegevused avavldanud sel aastal kõige rohkem mõju Tallinna ettevõtluskeskkonna arengule, mis eristusid teistest majandusliku väärtuse ning uuendusmeelsuse poolest. Tunnustuse pälvisid väga erinevad organisatsioonid, mille seas leidus nii suuri arendajaid, iduettevõtteid, teadusasutusi kui ka globaalse haardega ettevõtteid. "Tallinnale on kõik algatused, mis loovad ühel või teisel moel lisaväärtust ühte moodi olulised, sest see, kuidas läheb linnal, sõltub sellest kui ettevõtlikud on siin inimesed," lausus Vaher.

Selle aasta Tallinna ettevõtlusauhindade võitjad:

Arendusprojekt 2019: Noblessneri sadamalinnaku arenduse esimene etapp, arendaja BLRT Grupp AS

Tegemist on mastaapse projektiga, mis on muutnud pikalt avalikkusele suletud ajaloolise Noblessneri allveelaevatehase territooriumi merele avatud inimsõbralikuks linnaruumiks koos jahisadama, korterite, äripindade, merepromenaadi ja kultuurisündmustega. Projekti esimese etapi maksumuseks kujunes pea 77 miljonit eurot.


Koostööprojekt 2019: ISEAUTO, projekti partnerid AuVe Tech OÜ, Tallinna Tehnikaülikool ja ABB AS

Tegemist on kolme ettevõtte vahelise koostööprojektiga, mis tegeleb isejuhtiva sõiduki – ISEAUTO arenduse ja katsetustega. Isejuhtivat sõidukit on võimalik kasutada nii ühissõidukite marsruudi pikendajana kui ka renditeenusena. ISEAUTO sobib ideaalselt paikadesse, kus on madal liikumiskiirus ning tavapärase linnaliini bussi jaoks liiga kitsad tänavad ja lühikesed vahemaad.

 

Särav startija 2019Smartcraft OÜ

2018. aastal tegevust alustanud ettevõte tegeleb karkassmajade valmistamiseks vajalike liinide ja seadmete paigaldamisega, kus täna töötab 4 inimest. Smartcrafti tegevus on suunatud eksporditurgudele ning teenust osutatakse üle kogu maailma. 2018. aastal moodustas teenuse eksport 75% ettevõtte kogukäibest ja tänavu lausa 90%.


Turismitegu 2019: Fotografiska Tallinn, teostaja Fotograafia Tallinn OÜ

2019. aasta juunis avati Telliskivi Loomelinnakus maailmatasemel fotokunstikeskus Fotografiska, mis on fotokunsti, toidu, disaini, muusika ja ürituste ristumiskoht. Kahe esimese kuuga oli keskust külastanud 50 tuhat inimest, kellest 60% olid turistid.

 

Töökohtade looja 2019: Finantstehnoloogiaettevõte TransferWise Ltd Eesti filiaal

TransferWise Eesti filiaal pälvis töökohtade looja auhinna juba teist aastat järjest. TransferWisei töökohtade lisandumine ja tegevuse laienemine tuleneb ettevõtte suurest populaarsusestmis omakorda näitabet selle teenuse  järele on suur nõudlus seoses inimeste töötamiseõppimise ja reisimisega välismaalTransferWise'l on rohkem kui 7 miljonit klienti ning ettevõte võimdaldab ülekandeid ligi 1600 valuutasuunas.

 

Vastutustundlik ettevõtja 2019: Avaron Asset Management OÜ

Investeerimisfirma Avaron Asset Management investeerib ainult vastutustundlikesse Ida-Euroopa börsifirmadesse, mis järgivad ESG põhimõtteid (Environmental, Social & Corporate Governance). Avaronile on oluline, et ettevõtted opereeriksid jätkusuutlikult keskkonna ja sotsiaalsete aspektidega, järgides häid äritavasid.  

 

Tulevikulahendus 2019: Masinnägemise algoritmi projekt Tallinnas, teostaja SIFR OÜ

SIFR OÜ arendas koostöös Tallinna linnaga välja masinnägemise algoritmi, mis võimaldab kasutada tavalisi kaameraid ristmike jälgimiseks. Tegemist on taskukohase infrastruktuuriga, mis võimaldab jälgida mitut sõidurada korraga ning seega suuremat ala liiklusest.

 

Lisaks seitsmele põhikategooriale anti ettevõtluspäeval koostöös Tallinna TehnikaülikooliTallinna ÜlikooliEesti Kunstiakadeemia ja sihtasutusegaEesti Rakenduskõrgkoolid üle ka eriauhinnad aasta parimatele rakenduslikele teadustöödele.

 

Rakenduslike teadustööde eriauhinna pälvisid:

  • Parim teadustöö Tallinna Tehnikaülikoolis: "ISEAUTO", teadustöö juht Raivo Sell
  • Parim teadustöö Tallinna Ülikoolis: "Meteoroloogilise andmestiku interpreteerimine Toyota Racing rallimeeskonnale", teadustöö juht Hannes Tõnisson
  • Parim teadustöö Eesti Kunstiakadeemias: "A Responsive Cutlery Concept", autor Denisay Apusoglu
  • Parim teadustöö Eesti Rakenduskõrgkoolides: "3D-prinditud radiaatori projekteerimine tudengivormelile", autor Konrad Ilustrumm.

Galaõhtul anti välja ka Koostöös Tallinna Kaubamaja ning koostöövõrgustiku Adapter poolt korraldatud konkursi "Edasiviiv elujõud" eripreemia 5000 eurot, mille võitis Eesti Kunstiakadeemia ideekavand "RINGNÕU". Konkursi eesmärk oli leida uusi ideid kile ja plastiku taaskasutamiseks.

Laadimine...Laadimine...