Valgus kõnnib Kadriorus Smilersi ja Liis Lemsaluga

Festivalil "Valgus kõnnib Kadriorus" astuvad Luigetiigi juures üles Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu ning kontserdiväljakul esineb ansambel Smilers.

Pilt: Scanpix

Valgus kõnnib Kadriorus Smilersi ja Liis Lemsaluga

Ivo Karlep

Festivalil "Valgus kõnnib Kadriorus" astuvad Luigetiigi juures üles Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu ning kontserdiväljakul esineb ansambel Smilers.

Tänavune suvelõpu valguspidu 15. septembril on eriti valgustaieste rohke. "Pargi eri osades tuuakse vaatajate ette 32 installatsiooni, rohkem kui kunagi varem," ütles Kadrioru pargi direktor Ain Järve."Eri valguselemente tuleb neis taiestes kokku üle saja ning korraga põleb enam kui 8000 küünalt. Ilmestamaks seda müstilist õhtut, tulevad ümmarguse tähtpäeva puhul pargi Tammesallu külla metsaloomad. Seal saab kuulda ka loodushääli, mis kuuluvad kuuele loomale ja linnule."

Järve sõnul ei pea keegi üleelusuuruseid elukaid kartma – needki on valgustaiesed. Peoõhtul kasvavad pargis esmakordselt valgustatud õhupallipuud. "Nagu igal valguspeol, nii on seekordki traditsiooniliselt kolm alleed ilusti ära valgustatud," mainis Järve.

Taimed eriti lopsakad

Valgusega on ehitud lilleaed kogu oma mustriilus. "Meie taimedele sobis hästi tänavune suvi, mille algus oli meeletult kuiv, teine pool jälle ääretult vihmane," lausus Järve. "Nii lopsakaid lillepeenraid ei ole ma siin pargis juba tükil ajal näinud."

Järve avaldas heameelt, et Kadrioru kunstimuuseumgi on kaasa mõelnud, kuidas omalt poolt peo korraldamisele kaasa aidata. "Kadrioru lossis sel õhtul traditsioonilist kontserti ei korraldata, küll aga saab muuseumipiletiga lossi kolmanda korruse terrassile, kust avaneb imeline vaade lilleaiale. Samuti on võimalik pääseda kuppelsaali, et nautida valguse ilu, mis lossi ümber on aednike poolt üles seatud."

Peoõhtul on avatud ka teised Kadriorus asuvad muuseumid – Peeter I muuseum, lastemuuseum Miia-Milla ning Eduard Vilde majamuuseum.

Võimas ilutulestik

Õhtut alustavad kell 19 Luigetiigil Karl-Erik Taukar ja Liis Lemsalu. Kell 20 annab sooja ja südamliku kontserdi Mari Jürjens, kelle esinemine pargi suurimas küünlameres ei jäta ilmselt kedagi külmaks.

Õhtune suur kontsert algab kell 21 kontserdiväljakul, kus lavale astub legendaarne ansambel Smilers. Valguspeo lõpetab kell 22.15 Pillapalu platsil traditsiooniline võimas ilutulestik.

Kadrioru pargiga piirnevad tänavad on sel õhtul avatud ainult kohalikele elanikele. Kõigil külalistel soovitavad korraldajad võimaluse korral tulla valguspeole ühistranspordiga.

Kes siiski otsustavad oma auto kasuks, saavad selle jätta lauluväljaku Tiigi ja Mere tasulisse parklasse. Seal on abiks parkimiskorraldajad ja väljas on ka suunavad viidad. Lauluväljakult on väga mugav Kadrioru parki jalutada, nautides juba teel linnaloodust ning valguse mänge.

Turvameeskond paneb külastajatele südamele, et valguspeo alal on alkoholi tarbimine keelatud, kuna tegemist on sündmusega, mis on mõeldud kogu perele.

Laadimine...Laadimine...