Venekeelse telekanali ETV+ vaadatavus on kasvanud

Võrreldes möödunud aasta jaanuariga kasvas tänavu aasta esimesel kuul telekanali ETV+ tele- ja internetiauditoorium, seda eelkõige venekeelsete vaatajate arvelt.

Pilt: Scanpix

Venekeelse telekanali ETV+ vaadatavus on kasvanud

Võrreldes möödunud aasta jaanuariga kasvas tänavu aasta esimesel kuul telekanali ETV+ tele- ja internetiauditoorium, seda eelkõige venekeelsete vaatajate arvelt.

Kantor Emori uuringu järgi vaatas tänavu jaanuaris telekanalit ETV+ nädalas vähemalt 15 minutit keskmiselt 166 000 nelja-aastast ja vanemat inimest ehk 13,7 protsenti sihtrühmast, edastas rahvusringhääling. Võrreldes eelmise aasta jaanuariga kasvas tänavu jaanuaris nädala keskmine vaatajate arv 24 000 võrra, vahendas BNS.

Peamise koduse keelena eesti keelt kasutavate vaatajate arv nädalas oli telekanalil ETV+ 73 000, mis moodustab 8,6 protsenti sellest sihtrühmast. Mullu jaanuaris oli see näitaja 75 000 inimest. Muu koduse keelega vaatajate hulk nädalas oli 93 000 ehk 26 protsenti sihtrühmast. Rahvusringhäälingu teatel on see on seni kõrgeim tulemus ETV+ ajaloos. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes kasvas muu koduse keelega vaatajate hulk nädalas 28 000 inimese võrra.

ETV+ osakaal kogu auditooriumi vaatamisajast oli tänavu jaanuaris 0,8 protsenti. Eelmise aasta jaanuaris oli see näitaja 0,7 protsenti. Eesti keelt kõnelevate vaatajate vaatamisajast moodustas ETV+ 0,4 protsenti. Mullu samal ajal oli see näitaja 0,5 protsenti. Muukeelsed vaatajad pühendasid ETV+ jälgimisele veidi rohkem aega kui eelmisel aastal – tänavu 1,6 protsenti, aasta varem 1,2 protsenti kogu televaatamise ajast. 

Telekanali vaadatuim lineaarse tele-eetri saade on kella kaheksane "Aktuaalne kaamera" keskmiselt 14 000 vaatajaga minutis. Järgnevad nädalalõpu uudistesaade "AK+" keskmiselt 10 000 ning reedene meelelahutussaade "Loojangusse Dozortseviga" ja kokandusvõistlus "Õhtusöök kümneka eest" mõlemad keskmiselt 5000 vaatajaga minutis.

Telekanali ETV+ peatoimetaja Darja Saare sõnul on vaatajanumbrite kasv seotud programmivõrgu muudatustega, sealhulgas omasaadete õhtuse vööndi uuendamisega. Nii on igapäevase õhtusaate "Sinu õhtu" asemele on uuel hooajal alustanud viis uut saatesarja, nende hulgas kokandusvõistlus "Õhtusöök kümneka eest", teledebatt "Kes keda?", Eesti riigi sajandale juubelile pühendatud ajaloosari "Vanad ajad", naiste vestlussaade "Puudri show" ning reedene meelelahutusaade "Loojangusse Dozortseviga".

Sarnaselt teleauditooriumi kasvuga kasvas ka telekanali kodulehekülje www.etvpluss.ee külastajate arvu. ETV+ kodulehte külastas tänavu jaanuaris nädalas keskmiselt 29 000 unikaalset kasutajat. Eelmise aasta jaanuariga võrreldes on kodulehe külastajate arv nädalas kasvanud keskmiselt 7 000 võrra.

Sotsiaalmeediakanalis Facebook on populaarseimaks kasvanud vestlussaade "Puudri show", mille otseülekannet vaatas keskmiselt 3500 kasutajat.

Laadimine...Laadimine...