12 kommentaari

lugeja

Vasta kommentaarile

https://arvamus.postimees.ee/4177037/hardo-pajula-kaose-kasilased?fbclid=IwAR3qxKf3c6Dwf4Uz60Wi3CG4v2biIs-BMQDz2OTEpOwKWqrdozaV7Egwy5A

taust

Vasta kommentaarile

Hitleri liitlaseks oli alates aastast 1935 ka III Reichi auaarialane Lev Trotski. See näitab, et sellistel sotsidel olid ühised peremehed.

lisna postitas:

Trotski kohtus Rosenbergi vahendusel aastal 1935 Hessiga ja sest ajast peale peeti Euroopas trotskiste Saksa agentideks. Trotskistid sõdisid juba Hispaania Kodusõjas aastatel 1936 - 39 stalinistide vastu ja NLiidus algasid samal ajal omakorda repressioonid nende vastu.
http://www.trueinform.ru/modules.php?name=News&sid=46567

prii Wilno

Vasta kommentaarile

Igale poolakale nii kallis Wilno leedukale siis Vilnius 13. juulist prii sakslastest. Linnas Punaarmee poolakate Armia Krajowa Kodumaa Armee ja põlised vilnolased metsadest Abba Kovneri juudipartisanid. Ime läbi ellujäänud noored juudid ja juuditarid tulevased Iisraeli Kaitsejõudude alustalad ja Iisraeli riigi rajajad ja jõudsid ka Saaremaa mehe Aleksander Laagini. Kõik saab klaarit seega. Ehe Euroopa ajalugu.

Wilno 13. juuli

Vasta kommentaarile

Teatavasti Wilno leedulastele Vilnius sai sakslastest piiriks Poola Armia Krajowa Kodumaa Armee ja Punaarmees ühise tegutsemisega. Huvitav kuidas Poola tähistab Wilno operatsiooni 13. juulil 1944. a. kui Venemaa korraldab saluuti Moskvas? Selline keerukas ajalugu Euoopas.

mazur postitas:

Ka Punaarmee koosseisus oli Poola vägesid.
Aga juba 1939. aasta 27. oktoobril andis Punaarmee Wilno piirkonna pidulikult Leedule üle.
Pärast seda, kui Saksamaa ja Slovakkia koos ukraina väeosadega alustasid sõjategevust Poola vastu 1939. aasta 1. septembril, tahtis Poolat rünnata ka Leedu. Seda aga ei lubanud Nõukogude Liit.

wabariiklane

Vasta kommentaarile

Tollane Rahvasteliit tunnustas Eesti NSV-d Nõukogude Liidu koosseisus. Kui toimus Rahvasteliidu likvideerimise konverents aastal 1946, siis Eesti Wabariigi esindajaid sinna ei lubatud. Ka ÜRO-s ei võetud jutule. ÜRO asutajad on näiteks Valgevene NSV ja Ukraina NSV.

marketender

Vasta kommentaarile

Aastal 1930 reklaamis Saksa finantsist ja hilisem Hitleri valitsuse majandusminister Hjalmar Schacht teistele rahvusvahelistele finantsistidele Hitlerit kui rahvusriikide likvideerijat ja vabaturu tekitajat Euroopas. Toetades Hitlerit, luuakse Euroopa suurune Veneetsia.
1940. aasta 10. mail väljus Berliini ligidalt Zossenist erirong Reini suunas. Kui maavägede kindralstaabi ülem Franz Halder järgmisel hommikul Godsbergis perroonile astus, sõnas ta: ” See sõda on niisama vajalik kui see, mida pidasime 1866. aastal (Austria – Preisi sõda). Kui see on läbi, on meil Euroopa Ühendriigid…
Saksa pealetung “Fall Gelb” raames oli juba alanud ja seda mitte ainult Prantsusmaa, vaid ka neutraalsete Luksemburgi, Belgia ja Hollandi vastu.
Euroopa Parlamendi liige Gerard Batten rääkis kaamerate ees, et 1942. aastal tahtis Saksa keskpanga juht Walther Funk koos juhtivate töösturitega käivitada pärast sõja lõppu Euroopas ühise majanduse.
1945. aasta 25. veebruaril ilmus ajalehes "Das Reich" Goebbelsi artikkel " Aasta 2000 ", milles teatatakse, et aastaks 2000 on Euroopa ühendatud liitu.

austusavaldus Otto Tiefile

Vasta kommentaarile

Hetkeks tekkis Eestis olukord kus Saksa vägi oli lahkumas ja oli eestlasi kes püüdis toda hetke kasutada täpselt nii nagu 1918. veebruaris. Kuid Eestis oli relvis tuhandeid mehi tegelt. Austusavaldus Otto Tiefile, tema valikule.

ehhee postitas:

Kui suured ja raskerelvadega Saksa väeosad ei suutnud Punaarmeed peatada, siis mida oli loota kergrelvadega varustatud eestlastelt.

Tõdemus

Vasta kommentaarile

Eks need protestid absurdsed olegi aga samas kui vaadata, kes need protestijad õigupoolest on, ei oskakski neilt nagu midagi arukamat oodata.

Laadimine...Laadimine...